Mariusz Bee

Shifer DIY by CARSON

7 posts in this topic

Jakiś czas temu zamówiłem od kolegi Carson z forum www.simracing.pl  shifter sekwencyjny , robiony w zaciszu domowym (chyba ;) ) cena wydawała się troszeczkę wysoka bo 280 zł z wliczoną przesyłką (w cenie) , ale po pochlebnych opiniach zaryzykowałem i zakupiłem shifterek.

Shifter już przetestowałem w kilku grach między innymi Project Cars, Dirt Rally i Dirt 4. Sprawuje się wyśmienicie i jest to kawał porządnego shiftera 

IMG_20170401_084951.jpg

IMG_20170401_085018.jpg

Do shifterka nie potrzebujemy żadnych sterowników , Windows sam instaluje sterowniki standardowe i shifter po podpięciu do USB od razu jest gotowy do akcji. Z shifterem dostajemy wszystko to co na zdjęciach wyżej, czyli shifter plus dwie paczuszki , jedna to nakrętki z podkładkami a druga to wkręty (osiem) o różnych długościach . Całość porządnie zapakowana ,co by się nam nie uszkodziła w podróży . A teraz wrażenia z użytkowania :D

Shifter chodzi z fajnym oporem podczas wbijania biegu, co nadaje mu realnego uczucia wbijania biegu, jazda z nim daje naprawdę fajne odczucia i dobrze leży w dłoni, jest masywny i całkiem spory ,co jest moim zdaniem zaletą. Jeździłem nim w Pcars autem GT3 Merc AMG i powiem że frajdę miałem większa jak z jazdy na łopatkach :)  

Całość jest porządnie i solidnie złożona i nie widać że to domowa robota, jakość naprawdę najwyższych lotów. Miałem kiedyś G27 z tym shifterem czy fanateca te podstawowe shifterki (takie małe plastikowe badziewka) to nie ma co porównywać bo sekwencja od Carsona bije je na lata świetle . W Dirt Rally pokusiłem się przez moment żeby używać go jako hamulca ręcznego i powiem wam ze w tej roli również sprawuje się świetnie :)  . Shifter jest (tak mi się wydaje) na bazie sekwencji seelsped z Alfy Romeo. Z informacji od Carsona taka ciekawostka że będzie jeszcze robił rękaw tzn  hamulec ręczny (w produkcji) jak go skończy to postaram się zamieścić zdjęcia. Jeszcze taka konkluzja co do ceny , myślę że te 280 zł to jest adekwatna cena do jakości i jak ktoś ma wolną kaskę to imo warto zakupić, bo ceny takich shifterków sekwencyjnych ale nazwijmy je "markowych: są sporo wyższe , a tu mamy nie dość że tańszy to jeszcze od naszego rodaka :)

Moja ocena to 9.5/10  

Ps. Jak ktoś chce to zgłaszajcie się do Carsona on zrobi dla zainteresowanej osoby .

1 person likes this

aż takie małe to to nie jest (coś chyba około 25 cm)  ;) i raczej do PS4 nie przypasi , bo skąd ma zainstalować sterownik do tego  :zapytanie:

Kaczy ja pamiętam jakiś czas temu chciałeś składać konkret kompa i co ? Składaj zamontujesz tam co chcesz hehe a nie PS4 zamknięte na wszystko. Ms chce się otwierać na granie online multiplatformowe a Sony ni chu chu... się na to nie zgadza a mogło by być fajnie każdy gra na czym chce ale multi można było by ciorać razem. Nawet Ci powiem że chyba skyrim na xbox obsługuje mody a na ps4 nie ;) ... kupuj Peceta :D  a na PC to byś nawet sobie kupił Joystick za 50 zł i mógł od biedy używać jako ręczny ;) 

2 people like this

No miałem kupować,  ale, że zaczęła się budowa, wszystkie środki pompuje tam.

Kurde. Gdyby nie zakup 3 monitorów to bym łyknął od razu. Trza będzie nabierać trochę kasy i kupić. 

Fajne to chyba czas kupić kompa t500rs plus ten wynalazek podpiete pod 55 oled myślę że da rady tylko pytaniebza ile tego kompa żeby to mega fajnie wyglądało i przepraszam za słowo zapier....niczalo :)

Tzn co to znaczy za ile kompa ;) . Kompa budujesz pod budrzet, i teraz rodzi się pytanie czy chcesz kompa nowego z nowych cześci i w budżecie większym przez to  czy kompa z używanych , taniej.

Generalnie to z używek to i7 3770 , jakieś 8 GB ram minimum najlepiej z 16 GB , Grafikę to by kupił nową np dość tania i dobra to gtx 1060 3 GB za około 900 zł lub jak masz więcej kasy to 1060 ale z 6 GB vram ale to już z 400 zł więcej.

A więc w skrócie z uzywek

proc  i7 3770  około 500 zł

Płyta główna minimum na chipsecie B75 około 150/200 zł

Ram 8 GB około 200 zł

Dysk HDD 1 TB to zależy nowy to około 180 zł używany taniej 100 zł

Na system warto kupić SSD 120 GB około 230 zł nowy używany 170 zł

Chłodzenie na proca 50/70 zł Silentium Spartan nowy

Obudowa to tu zależy ale fajną przewiewną kupi sie już za 150 zł używana taniej (polecam Zalmana)

Zasilacz najlepiej markowy ,Antec, XFX, OCZ, Chiftech, BeQuiet itd za około 150 zeta nowy 

Grafika GTX 1060 3 GB nowy koło 900 zł

Mysz i klawa mniej istotne 

To taki przykładowy zestaw z używek .Ale dający radę uciągnąć puki co każdą grę w maks detalach lub oczko niżej zazwyczaj na pc maks detale to ULTRA a niżej to HIGH , róznic pomiędzy detalami można z lupą szukać ;)

A jak z nowych cześci to podobnie tylko procek to Intel I3 8100 lub i5 8400 serii Coffe Lake , procki są mega wydajne i nawet nowy i3 ma już 4 rdzenie i 4 wątki co w poprzedniej serii procków intela nie miało miejsca i cztery rdzenie były dopiero w i5 , teraz i 5 ma aż 6 rdzeni i 6 wątków ;) , pamięć to DDR4 dość droga , ogólnie ceny pamieci DDR jakieś chore są.

1 person likes this