Mariusz Bee

Liga w R3E

72 postów w tym temacie

Ja miałem dziwny problem w drugim wyścigu.. Bodajże na okr 2-3 już wysunąłem się na pierwszą pozycje, ale po dość agresywnym najechaniu na garba dachowałem.. dostałem ostrzeżenie, spadłem przez to o jedno oczko w dół i później o dwa. Możliwe, że miałem mały kontakt z TomiKillos i Darkiem. Po wyjeździe na prostą startową po przekroczeniu start/meta dostaję DSQ. Wiemy, że informacje o karach typu DT dla danego kierowcy dostaje każdy kierowca.. Pytałem TomiKillos, ale raczej nie zauważył abym dostał karę. Może ktoś widział, że dostałem karę DT i ją zignorowałem..?

Nie wyświetliło się nic. Jak testowałem kary to okrążenie przed DSQ jest wyświetlany komunikat: "Musisz zjechać na tym okrążeniu na karę".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że jest jeszcze raz wyświetlany przypominający komunikat aby odbyć karę, ale ja go nie widziałem.. trochę dziwne. Nagrałem filmik ostatnie 2 min od dostania DSQ. I co..? Nic zero komunikatów..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwna sprawa z tą dyskwalifikacją :/ Jak już było wspomniane, okrążenie formujace było w miare ok, troche za szybko no i ta prosta startowa... Nie każdy chyba załapał o co dokładnie chodzi. Jak dopracujemy ten szczegół, to jestem jak najbardziej za odwróconą kolejnością :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odwrócona kolejność musi być :D

Start ustalmy tak jak zaproponował L-Torch + ograniczenie prędkości do ok. 100km/h podczas kółka formującego.

Proponuje nie startować na komendę tylko na ostatnim zakręcie zaczynamy jazdę, na prostej startowej już się wyprzedzamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Darek w Ładzie nie miał problemów, kolega który był dublowany coś wspominał że przez dublowanie mu paliwa ubyło dziwna sprawa.

Dokładnie tak - w momencie, gdy byłem wyprzedzony po przejechaniu start/meta ubyły mi 2 okrążenia z wyliczeniu w dashu. I tak dwa razy. Dodatkowo - przejechałem 2 okrążenia mniej od lidera więc tym bardziej jest to dziwne.

Fajna sprawa z wyścigiem z odwróconą kolejnością, tylko ten start. Proponuje nie startować na komendę tylko na ostatnim zakręcie zaczynamy jazdę, na prostej startowej już się wyprzedzamy.

Dokładnie super sprawa z odwróconą kolejnością w drugim wyścigu :D

Wczoraj ktoś przysnął albo nie zrozumiał jak startujemy w drugim wyścigu. Kółko formujące jak i ustawienie się na odpowiednich pozycjach przebiegło bez problemu, ale sam start miał wiele do życzenia.

Dałem znać start ale jak to na linii start/meta - wszyscy gaz w podłogę to i pewnie ciężko było usłyszeć. Możliwe, że następnym razem muszę zwiększyć czułość mikrofonu. Druga sprawa - myślę, że odwrócona kolejność nie powinna być przymusowa - bez sensu, bym jechał na przedzie i w tą niedzielę - zwiększa to kilkukrotnie ryzyko kolizji na pierwszym zakręcie drugiego wyścigu ;)

Generalnie najlepszym miejscem startu jest linia start/meta - po prostu jak pierwszy samochód ją mija to jest start a wcześniej nikt nikogo nie wyprzedza. Punkt odniesienia na trasie jest lepszy niż głos ze względu na fakt, że osoby korzystające z identyfikacji głosu w ts czasem bardzo przerywa (ja używam przycisku ale i tak widać, że nie pomogło). Dodatkowo każdy po przekroczeniu przez lidera start/meta otrzymuje z lewej strony informację o tym, że właśnie ten lap został przez niego skończony - lepszej identyfikacji chyba nie znajdziemy. Nie wiem jak to wygląda u osób, które nie mają na ekranie nic poza kokpitem - możliwe, że w dashu jest coś, czym to można też pokazać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dałem znać start ale jak to na linii start/meta - wszyscy gaz w podłogę to i pewnie ciężko było usłyszeć. Możliwe, że następnym razem muszę zwiększyć czułość mikrofonu. Druga sprawa - myślę, że odwrócona kolejność nie powinna być przymusowa - bez sensu, bym jechał na przedzie i w tą niedzielę - zwiększa to kilkukrotnie ryzyko kolizji na pierwszym zakręcie drugiego wyścigu ;)

Można odwracać np pierwszych 6 pozycji.

Generalnie najlepszym miejscem startu jest linia start/meta - po prostu jak pierwszy samochód ją mija to jest start a wcześniej nikt nikogo nie wyprzedza. Punkt odniesienia na trasie jest lepszy niż głos ze względu na fakt, że osoby korzystające z identyfikacji głosu w ts czasem bardzo przerywa (ja używam przycisku ale i tak widać, że nie pomogło). Dodatkowo każdy po przekroczeniu przez lidera start/meta otrzymuje z lewej strony informację o tym, że właśnie ten lap został przez niego skończony - lepszej identyfikacji chyba nie znajdziemy. Nie wiem jak to wygląda u osób, które nie mają na ekranie nic poza kokpitem - możliwe, że w dashu jest coś, czym to można też pokazać.

Jak pierwszy samochód mija linie startu to już trzeci tego nie widzi. Po drugie, fizycznie nic nie stoi na przeszkodzie żeby zacząć rozpędzać się przed tą linią.

Zakręt sam z siebie ogranicza prędkość i każdy wie kiedy go mija.

Pasowało by poćwiczyć te starty przed niedzielą. Kilka wyścigów 5 minutowych i kilka startów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie.. Można dużo o tym pisać, ale zawsze najlepsza jest praktyka. To co Panowie kiedy trening startów w drugim wyscigu? Może dziś?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja trenować moge dopiero w sobote. Wieczorna zmiana w tym tygodniu :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wystarczy posiadac jedno auto i trasy. Nie trzeba kupowac calego packa. Sam mam tylko pojedyncze fury z packa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wystarczy posiadac jedno auto i trasy. Nie trzeba kupowac calego packa. Sam mam tylko pojedyncze fury z packa.

Tak

wysłane z P8 Lite

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli zasada w wyborze auta kto pierwszy już nie obowiązuje?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie to i tak są napisy nad autami kto jedzie

wysłane z P8 Lite

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Została wprowadzona mała zmiana w regulaminie odnośnie przebiegu rundy, a konkretniej II wyścigu. Mam nadzieję, żę jest to napisane w miarę zrozumiale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jednak się nie udało zdobyć punktów - znów zbrakło paliwa. Przepraszam kolegę Tarskiego w 2gim wyścigu - sądziłem, że nikogo nie ma z mojej prawej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No spoko zdarza się ;) Najważniejsze, że udało się pozbierać i jechać dalej. Ale zużycie lewego przodu było na poz. 80%. Ogólnie jednak pozytywne wrażenia.

Tarski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nasz pierwszy tor który testowaliśmy w R3E i test trzech Hiper samochodów :D ... świetnie się ogląda okrążenia testowe :D polecam

[video=youtube]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem wiem odkop roku :).Czy są tu może osoby chętne nie koniecznie dla jakiejś ligi , gotowe to posmigania raz w tygodniu w R3R?? Można by zrobić ankiete kto co posiada i wtedy było by łatwiej coś postawić i ustalic jakiś konretny dzień w którym taki wyścig by się odbywał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem na tak. A nie posiadam dużo bo Adac chyba 12 i 13, Dtm 13 i wtcc chyba też 13.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to już starczy.Dla mnie najlepsze sa właśnie ADAC.Paczka nie jest droga a przecież można wybrać/kupić jeden samochód i już można śmigać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pany a pójdzie to na moim dziadziu...?

Core i5-2410 M

Geforce GT 520 MX -1 GB

4gb - Ram

Jak tak to zaraz łykam i mogę z wami polatać....

Dobra pobieram....zobaczymy co to będzie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest za free jakiś tam content to trzeba zassać i sprawdzić. Procek masz ok ale grafujs to nie wiem co potrafi. Miałeś kupować nowego Pc?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No miałem...ale inne priorytety...auto i te sprawy :mixedsmiley042:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto