HORANSKY

Jaki sim cocpit do +/- €400

11 posts in this topic

Witam, mam straszny delemat  jaki cocpit zakupić na swój świąteczny prezent do +/- €400.  Myślę nad:

Opcja nr. 1 - OButto OZone (€399)

SR1_copy.jpg

Opcja nr.  - GT Omega Pro Racing Sim Basic (€438)

4158_03_gt_omega_racing_simulator_review.png

Opcja nr.3 (najtansza) Playseat (+/-€320)

playseat-alcantara-g27.jpg

Wpadl mi w oko tez Fanatec CSL seat niestety nie moge go znalesc nigdzie w sprzedazy..

Jaka jest wasza opinia i dlaczego, chyba ze macie jakies inne kokpity do polecenia, z góry dzieki ;)

1. Jeśli chcesz mieć takie totalne all in one, to ta opcja (chyba że w zestawie nie ma mocowań dla monitorów) fajna nawet jest ta podstawka pod klawiaturę i myszkę :D

2. Za tym przemawia możliwość zamocowania głośników.

3. A jeśli chodzi o całokształt ta opcja jest najlepsza, gdyż możesz regulować odległość od pedałów, kierownicy, to czego w poprzednich opcjach nie możesz. I jeśli chodzi o producenta, to także +, gdyż PlaySeat bardzo dobrze wykonuje swoją pracę.

PS: Czy opcja 2 nie przypomina wam sanek? hehe

@XaV

The obutto oZone Base Cockpit includes everything below:

Carbon steel main frame - Powder-coated Matte Black (No other color options available)

Real car sports seat (recline-able)

Real car seat sliders for easy adjustment

Steering and shifter mount

Single LCD monitor mount, VESA bolt patterns 75 x 75mm, 100 x 100mm, 200 x 100mm

Swiveling keyboard/mouse tray

Pedal tray with rubber cover for grip

All necessary assembly hardware & Instructions

Cup Holder - Hold your favorite brew or refreshment for those long gaming sessions.

Jak wyzej posiada reguilacje fotela a wiec jest świetny co do dopasowania odległości. Patrząc na to cenowo Obutto wypada najlepiej imo

#2 troche drogie te sanki :D

#3 Czytajac opinie na temat Playseat bylo bardzo mało nagatywnych, wedlug mnie ten fotel wyglada tandetnie ale podobno jest wygodny.. Mieli tez promocje z okazji black friday za 250 euro ale niestety przegapiłem

Opcja 3 odpada bo ma pręt między kochones :) najlepsze jest no1.

Szukaj coś bez pręta. Chyba na sklepie internetowym raceroom jest fajny stand. Druga opcja tez może być ale nie jest za ładne ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jeśli planujesz zabawę w 3 x LCD to pierwsza opcja jest najlepsza.

Jeśli miałbym wybierać dla siebie to wybrałbym opcje nr jeden, dwója jakoś nie przemawia do mnie. Z opcji nr 3 miałem okazje korzystać i jest to super zestaw, przede wszystkim jest bardzo stabilny jedyny mankament pręt w miejscu hamulca.. troszkę stopy trzeba wykrzywiać. Ewentualnie jest opcja indywidualnego ustawienia pedałów Fanateca.

Tu masz kokpit raceroom http://www.raceroomstore.com/shop_en/list_page?cat=18 330€

rr3055-raceroom_02_1.jpg

Jeśli planujesz zabawę w 3 x LCD to pierwsza opcja jest najlepsza.

Jeśli miałbym wybierać dla siebie to wybrałbym opcje nr jeden, dwója jakoś nie przemawia do mnie. Z opcji nr 3 miałem okazje korzystać i jest to super zestaw, przede wszystkim jest bardzo stabilny jedyny mankament pręt w miejscu hamulca.. troszkę stopy trzeba wykrzywiać. Ewentualnie jest opcja indywidualnego ustawienia pedałów Fanateca.

a co powiesz o tym ?

playseat-revolution-g27.jpg

W tym trochę lepiej rozwiązane jest z tym prętem między cohones ale nada on tam jest chociaż podejrzewam ze mniej przeszkadza, tego już bym zaryzykował chyba ;) i rozważył zakup. Tylko wydaje mi się że może być ciężko wsiadać do niego i z niego wysiadać. Jak masz kase to bież tego Obuto albo tego RaceRooma ;)

Zdecydowanie lepsze rozwiązanie.. Ja bym się wsiadaniem nie przejmował. Miałem już dwa kokpity własnej roboty w którym do jednego wsiadałem jak do bolidu F1 :D aktualnie jest lepiej, ale jest akcent sportowego ciasnego autka ;)