Sign in to follow this  
Followers 0
PMC Adi

Dyskusja ogólna

42 posts in this topic

pSEzWG8.png

Dyskusja ogólna na temat ligi WTCR Series

1 person likes this

No to zaczynamy, na razie mam problem co wybrać hehe jaką furę :drivingauto:

Wczorajsze testy w sumie fajne, będzie niezłe ściganko :drivingauto: . A pierwsza runda Norsing i pierwszy zakręt to będzie coś czuję niezły karambol hehe... zobaczymy jak ogarnięci jesteśmy ;)  . Ale po wczorajszym to widzę że nikt nie zwracał uwagi na innych i było jak w Rally crosie hehe, fakt że sporo randomów dobiło do serwera bo był open, więc z naszą ekipą powinno być lepiej chyba że Adi będzie dajwował albo hamował na czyimś tyłku  hehe ;) (żarcik).

Ja nadal nie moge mojego Hujdaja ogarnąć do końca , wczoraj mało czasu było na dopracowywanie setupu ale spory progres zanotowałem jak na tak krótkie sesjie i z początkowych 1:09:5xx udało mi sie zejść na 1:07:1xx a miałem między czasy na 1:06:6xx więc potencjał do jazdy jest bo już blisko naszych alienów ;)

Zapowiada się fajne ściganko i możliwe że stawka będzie całkiem wyrównana. Miałem wczoraj sporo fajnej walki, cały czas na maksymalnym skupieniu i o to chodzi. Co do stylu jazdy to myślę że jak już rozpocznie się nasza liga i nie będzie randomów to powinno być spoko.

W kwalifikacjach udało się zejść dobrą pozycje to ominął mnie ten cały raban z tyłu. do drugiego wyścigu nie mogłem się dostać prawdopodobnie coś u mnie było nie tak, także odpuściłem. Teraz tylko uzbroić sie w cierpliwość i czekać 2 tyg do następnego wyścigu ;) pozdro 

Poniewaz sesja byla open to i sporo randomow sie pojawilo co jak wiemy nie zawsze poprawia jakosc i kulture jazdy. Osobicie poza jednym typkiem, ktory masakrycznie mi lagowal (pewnie mega problem z pingierm) nie doswiadczylem aby ktos przeszkadzal czy tez niesportowo sie zachowywal. Caly 30 min wyscig ciekawe gdyz cierpliwie jadac na 3 miejscu gonilem stawke. No i jak widac ostatecznie sie oplacilo. Powinna byc ciekawa liga o ile freq. dopisze. Osobiscie uwazam, ze limit z tym wyborem skinek nie ulatwia sytuacji i niestety mocno ogranicza wybor autka w lidze.

33411678628_0efc7b662b_b.jpg

33411678758_86dffa153a_b.jpg

33411678698_6fc3f54c38_b.jpg

Te drugie miejsce przejdzie do historii XD 

1 person likes this

Jezeli jest kilka osób które chciały by pojechać samochodem który jest już zajęty to może znieśmy to niech każdy jedzie czym chce?

4 minuty temu, TimberPL napisał:

Jezeli jest kilka osób które chciały by pojechać samochodem który jest już zajęty to może znieśmy to niech każdy jedzie czym chce?

Można tak zrobić. Tylko żeby nie zrobił się jakiś fabryczny Cup 

Ale czy ktoś na razie narzeka że ni może jakiejś fury wybrać? Wydaje mi się że już mało się kto dopisze do ligi, choć zostały jeszcze do rundy 1, dwa tygodnie

Na razie niech może zostanie jak jest.

Dzięki za wczoraj. Spoko się jechało :) w tyle osób. Niestety przeliczyłem się w pierwszym wyścigu i tak jak lider musiałem zjechać na ostatnim okrążeniu bo brakło paliwa :). Potem w czasie przełaczania sesji wywaliło mnie z lobby. Drugi wyścig już lepiej z tym że troszkę nas było mniej ale cieszy jak by nie było pierwsze miejsce. Aaaaa ktoś co mówił że mu samochód wolno startuje ? Samochody WTCR maja taka fajna opcje ktora sie nazywa Launch Control i jest bardzo przydatna na starcie :)

Czesc teraz juz nie, musisz sprawdzic jakie auta zostaly do wyboru w temacie "samochody". Z tego co sie orientuje ti zostalo audi, alfa romeo i chyba seat 

Dzięki panowie za wczoraj. Fajnie się jechało. Niestety kilka okrążeń przed końcem się rozmarzyłem i bach w bandę :D. Poziom wrustracji wyniósł 10000% gdy gra po raz kolejny podczas zmiany sesji zerwała połączenie. Mam dwa tygodnie żeby to ogarnąć bo naprawde świetnie się wczoraj jechało. Dzięki

2 people like this

Posted (edited)

Fenomenalny wyścig :) Charakter toru i tej klasy samochodów sprawił, że walkę mógł nawiązać każdy z każdym. W T1 pojawiło się trochę kraks, ale moim zdaniem to bardziej efekt kiepskiej widoczności w tak wąskim nawrocie, niż jakaś chęć wygrania tam wyścigu przez kogokolwiek. Mam ultrapanoramiczny monitor 34", FOV 0.5, włączoną opcję Look to apex a mimo to oba nawroty musiałem kręcić tak na słowo honoru, bo nic tam nie było widać. Być może ten ciasny kokpit Hondy też się do takiego stanu rzeczy u mnie przyczynił. 

Ale wrażenia super! Walka drzwi w drzwi daje ogrom frajdy ze ścigania w tych samochodach. Po godzinnej jeździe czułem się przyjemnie wykończony :)

Edited by Arcson
2 people like this

3 godziny temu, boban666 napisał:

Dzięki panowie za wczoraj. Fajnie się jechało. Niestety kilka okrążeń przed końcem się rozmarzyłem i bach w bandę :D. Poziom wrustracji wyniósł 10000% gdy gra po raz kolejny podczas zmiany sesji zerwała połączenie. Mam dwa tygodnie żeby to ogarnąć bo naprawde świetnie się wczoraj jechało. Dzięki

Mam nadzieję że nie zrezygnujesz jak to napisałeś na Discord, bo fajnie mnie tam cisnąłeś :drivingauto::drivingauto:przez wiele okrążeń, spięte poślady miałem do granic możliwości ;) , wydaje mi się że dość mądrze się broniłem ,ale gdybyś tam nie wypadł wtedy to nie wiem czy by mi się udało obronić pozycje, opony coraz gorzej się sprawowały i strasznie ciężko się mi już jechało.

Co do całości sesji wczorajszej to kurde piękne ściganko, może poza małymi "kotłami" w niektórych momentach to cud miód i orzeszki :D no ale to wkońcu WTCR i tam takie sytuacje są całkiem normalne. Mam nadzieję że nikt się nie zraził pomimo tego że przez takie "kotły" stracił kilka pozycji. Panowie mam apel nie wychodźcie z lobby po takich sytuacjach wkur...i ;) ciśnijcie dalej wiele sie może zmienić, przykład z drugiego wyścigu gdzie mogłem ukończyć gdzieś (optymistycznie patrząc) na 3 lub 4 miejscu to skończyłem 9 i tylko dla tego że @Chad_MC się rozpykał dość mocno, i on pomimo tego, (a był  gdzieś w top 3 ) jechał do końca wyścigu . Więc walczcie :0ulan: nie wychodźcie ;). Ja też byłem sprawcą kraksy z @PMC Adi gdzie go dość skutecznie spowolniłem a mimo to wygrał skubaniec drugi wyścig :2puchar: :23_129_8: .

Poziom był naprawdę wysoki, a różnice w kwalifikacjach niewielkie, ja zaliczyłem kilka fajnych pojedynków w obu wyścigach i nie było czasu na nudę :kierowca:. i o to chodzi, super.

Pierwszy wyścig

1.jpg

2.jpg

Drugi wyścig

3.jpg

4.jpg

1 person likes this

Ja po wypadku czekałem , ale jak pisałem wcześniej wywaliło mnie podczas przełączania sesji. Co ciekawe ten problem wystepuje tylko przy WTCR. Kilka dni wczesniej jechalem DTM i nic sie nie działo. Napewno nie zrezygnuje póki co , ale jak następnym razem takie coś się zdarzy to się totalnie załamie :).

2 people like this

Przede wszystkim gratki dla @PMC Adi za wygranie dwóch wyścigów, klasa.

Co do mnie to pierwszy wyścig mi nie wszedł, jakoś nie mogłem złapać dobrego tempa i większość nawrotów jechałem popełniając błędy i tracąc tam sporo czasu. Do tego kilka drobnych kolizji i walka cały czas co też sparwiało że traciłem dystans do czołówki, skończyłem na słabym 11 miejscu.

Drugi wyścig poszedł mi juz znacznie lepiej, płynna jazda, niewielka ilość drobnych błędów pozwoliła mi dojechać na 3 miejscu, choć była szansa nawet na pierwsze miejsce, ale straciłem koncentrację na 6 minut przed końcem i Adi z Krzyskiem zdołali mnie wyprzedzić.

Ogólnie to bardzo fajne ściganko, walka od początku do samego końca bez chwili nudy. Czekam na nieco bardziej normalne tory bo Norisring jest dość specyficzny. Dzięki wszystkim!

2 people like this

Kwale poszły gładko, nawet sie nie spodziewałem takiego czasu, bo ćwiczyłem tylko godzinke w zeszłym tygodniu i po 3 dniowym maratonie chlania na multikacu przystąpiłem do treningu udając że wiem w którą strone są zakręty :D 
W wyścigach już niestety nie było tak kolorowo, start słabiutki dodatkowo zatrzymałem się Piotrkowi na tyłku co spowodowało, że mnie obróciło i zablokowałem pół drogi a Piotrka wyrzuciło na awaryjny, obaj przeczekaliśmy całą stawkę i ruszyliśmy odbijać utracone pozycje. No i tu na swoje nieszczęście trafił na mnie Chad, z którym sie wymieniliśmy paroma mniejszymi i większymi puknięciami, głównie z mojej winy. Wyścig jakoś tam dojechany.

Drugi wyścig zapowiadał się lepiej, startowałem ze środka, z przodu wszyscy Ci których udało mi się wyprzedzić w R1, trzeba było tylko to powtórzyć. No ale t1 brutalnie zweryfikował chyba połowe stawki i przetasował wszystko :P Potem w trasie dostałem ze dwa razy jakiegoś strzała gdzie kończyło się utratą pozycji czy dwóch, zaliczyłem też twarde lądowanie w blokade na ostatnim nawrocie i dosyć nietypową sytuacje z Lkrissem, gdzie kogoś obróciło na szykanie, zatrzymał się w połowie i obaj zdecydowaliśmy się ominąć przeszkodę po innej stronie co skończyło się kolejnym twardym kontaktem. No ogólnie karma z pierwszego wyścigu wróciła do mnie w drugim. No albo po prostu nie należy prowadzić na potrójnym kacu :D

Gratki dla obu pudeł! 

1 person likes this

15 godzin temu, konji napisał:

No albo po prostu nie należy prowadzić na potrójnym kacu :D

Chyba bardziej o to chodziło :alkohol: :fajnie:

Miałem nie kończyć , ale po dzisiejszym MAM JUZ DOŚĆ :(. Pomijając fakt , że po raz któryś gra mi się wysypała , to jednak najlepiej chyba wychodzi mi jazda autobusem w OMSI. Dzięki za szansę , ale ja już mówię PASS.

Posted (edited)

Arcyinteresujące wyścigi. Oba! 

Ćwiczyłem jeżdżąc głównie z AI i udało mi się wypracować bardzo stały rytm z całkiem niezłymi, jak sądziłem, czasami. Widząc u rywali okrążenia 1:53 i 1:54 podczas treningów trochę zwątpiłem, czy ze swoim rekordem 1:55 cokolwiek w ten wieczór zdziałam... Ale zupełnie niepotrzebnie. W kwalifikacjach wyciągnąłem niskie 1:54 co było dla mnie absolutnym fenomenem. Poprawa ot tak z kapelusza o 1s raczej mi się nie zdarza. Kwestia małej ilości paliwa? Nie wiem. Tak czy inaczej wyścig zacząłem gdzieś z połowy stawki, a dokładnie P6 :)

W R1 po asekuracyjnym T1 mogłem zacząć prawdziwą zabawę. Szybko udało mi się awansować na P3, jednak pod koniec pierwszego okrążenia za szeroko wszedłem w ostatni zakręt i wyprzedził mnie Lipczyński. Pojechaliśmy trochę 2W, jednak w T2 Scholtyssek oparł mi się lekko na zderzaku i wyleciałem na trawę tracąc 3 pozycje. Później gonitwa za Timber i Babowicz, których udało się wyprzedzić w nawrotach i bezpieczna jazda po P5 :)

R2 wyglądało zgoła inaczej. W T1 lekko się zakotłowało przez co trochę poobijany straciłem kilka pozycji. Po kilku okrążeniach w T4 była jakaś większa kraksa, wyminąłem uczestników i koniec końców wylądowałem za Lipczyńskim. Jechaliśmy tak dość długo po czym do walki włączył się Timber. No i tu słowa uznania dla Lipczyńskiego za zaciekłą obronę, której nie byliśmy w stanie przebić mimo jego dużo gorszego tempa. Wymienialiśmy się z Timberem między sobą pozycjami, natomiast Lipczyńskiego objechać się nie dało :P Zjeżdżał do wewnętrznej, hamował późno, jechał naprawdę z głową. Jeden raz było bardzo blisko, bo za T3 wystrzeliłem dużo szybciej, jednak skończyło się mocnym przestrzeleniem T4 (nic tam nie widać i strasznie ciasno, więc odpuściłem później takie śmiałe manewry w tym miejscu). Pod koniec strzał w plecy od kogoś w T1, a ostatecznie P6 z minimalną stratą do wciąż walecznego obrońcy, Lipczyńskiego :)

Edited by Arcson
1 person likes this

R1.jpg

r2.jpg

Jako że mało trenowałem więc czasy w okolicach 1:55 robiłem i takie samo poszło w Kwalifikacjach, co dało mi chyba pozycję 7 do wyścigu, chociaż na ostatnim okrążeniu pomiarowym jechałem o około sec szybciej to zabrakło czasu jakieś 10 sec i sesja przeskoczyła na wyścig, cóż zdarza się  :D

W Race 1 jakimś dziwnym trafem udało mi się dobrze wystartować i znalazłem się na P4 no i przez to chyba zbyt się rozluźniłem do tego zalałem mojego Hultaja o jakieś 25 litrów paliwa za dużo ;) więc ciężko było się bronić i trochę jechać, dość szybko i po jakimś tam drobnym błędzie wyprzedził mnie @LKRISS potem walka przez ładnych kilka okrążeń z @Arcson , ale za dużą czułem presję i zacząłem popełniać błędy ,gdzie po jednym z nich mnie wyprzedził, potem mała frustracja i kolejny błąd który wykorzystał @TimberPL i kolejna strata śrubowałem się jeszcze mu odgryźć ale wytrzymał ciśnienie a było to już ostatnie okrążenie wyścigu  ,więc wyścig zakończyłem na P7 .:0dash2:

Race 2 to start z 3 pozycji ,tym razem zalałem mniej paliwa, ale jakoś pierwsze okrążenie ciężko mi się jechało i nie mogłem złapać rytmu, kolejni zawodnicy mnie wyprzedzali , potem doszło do kraksy kilku driverów, a mi się udało przejechać przez ten kocioł jakimś cudem bez szwanku i wpasować się na P3. No i powolutku odmierzać od grupy która brała udział w kraksie, na czele ich jechał "szykana" @LKRISS ;) który się nie dał wyprzedzić mając uszkodzone auto ,a ja zacząłem łapać flow i jechać swoje, więc mając do dyspozycji zdrową furkę , odjeżdżałem co okrążenie mniej więcej 1 sec, i przy okazji robiąc swoje rekordowe okrążenia w okolicy 1:54 . I dzięki takiemu zbiegowi okoliczności wpadło fartowne P3 . Wyścigi bardzo fajne ale szkoda że nas było sporo mniej jak w pierwszym wyścigu :buuu:. Wydawało się że dla wielu osób było super a tu frekwencja spadła. Zobaczymy jak dalej będzie bo furki fajne i zaciekła rywalizacja na torze ,a o to przecież chodzi :drivingauto::drivingauto:.

12 godzin temu, boban666 napisał:

Miałem nie kończyć , ale po dzisiejszym MAM JUZ DOŚĆ :(. Pomijając fakt , że po raz któryś gra mi się wysypała , to jednak najlepiej chyba wychodzi mi jazda autobusem w OMSI. Dzięki za szansę , ale ja już mówię PASS.

@boban666 Szkoda że rezygnujesz bo fajnie się z tobą walczyło w pierwszym wyścigu sezonu. Może problemem jest Twój Router? może go spróbować wymienić ?