macugga

monitory

3 posts in this topic

cześć, poszukuje 3 monitorów do budowy mojego kokpitu i nie mogę się zdecydować nad jedną rzeczą

albo mogę wybrać matryce TN razem z 144hz

albo matryce IPS z 60hz

z tego co widzę matryca TN jest dużo gorsza od tej ips ale to ze wszystko będzie dużo płynniejsze mnie trochę przekonuje. Co myślicie?

monitory to

AOC G2790PX

DELL P2715H

mój budżet to 1200 zł na jeden monitor wiec możecie tez podsunąć inne opcje oprócz tych dwóch

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ja również podłączę się pod pytanie :)

na mojej liście dodatkowo:

iiyama G-Master GB2760HSU-B1

@macugga  jak chcesz triple screen zrobić to wiadomo że 144Hz by były dobre ale teraz tak, czy jesteś w stanie na swoim sprzęcie rozdzielczość gdzieś tak 4k rozpędzić do 144 FPS? jeśli nie to może lepiej kupić jakieś tańsze 75Hz? Monitory na matrycach TN te nowe nie są aż tak kiepskie (ponoć)  , zaletą jest na pewno mały czas dostępu 1ms. ale jak chcesz mieć lepsze kolory to masz jeszcze możliwość kupić coś na matrycy VA lub IPS lub MVA+ czy jakoś tak. JA bym się głównie kierował grubością ramki monitora, im mniejsza tym lepiej to potem ustawić można, no i teraz Nvidia w najnowszych sterownikach pozwala używać Freesync więc poszukać taki model monitora który pozwala uruchomić tą technologię na kartach Nvidi (bo nie wszystkie monitory z freesync działają ) jakie działają powinno być na stronie Nvidi. Jeszcze bym zwrócił uwagę na to żeby monitor miały systemy Fleecker Free i filtr niebieskiego światła., a tego nie widzę przy twoich propozycjach monitorów. Sprawdź na stronie producenta. 

Propozycja @borates wydaje się ciekawsza ;)