Szaman

Dziwne dźwięki tmx i wymiana.

10 postów w tym temacie

Po roku czasu moja kiera tmx zaczęła dziwnie piszczeć i rzęzić jak by koła zębate się posypały zamierzam po świętach ją oddać na gwarancje. I tu moje pytanie bo kupowałem w euro agd. Kiedyś jak coś oddawałem zaproponowano mi za dopłatą coś lepszego. Widzę za poniżej 1000zl jest g29 z 3 pedalami.

Czy opłaca ja się brać zamiast tmx? Czy może dopłacić do tmx pro z 3 pedalami czy ta g29?

Gram na laptopie z win10.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A powiedz czy na pewno potrzebujesz ten trzeci pedał ? No chyba,że tak bardzo idziesz w symulację...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wersja z 3 pedałami jest o tyle dobra że te pedały są po prostu lepsze jakościowo i dodatkowo na hamulcu mają brake moda, który poprawia feeling hamowania. Imo warto iść w wersje PRO. Na logitecha bym nie wymieniał bo to gówno z biednym FFB i głośne jak cholera. Więc ja bym Ci zaproponował wymianę na TMX Pro. Lub iść wyżej czyli T300 TX wersje PRO.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie poczytałem o logiteku i tak średnio wypada. Co do sprzęgła chętnie bym się z nim pobawił nawet nawet na łopatkach chodź pewnie z czasem będę chciał shifta dokupić.

Co do t300 to mam obawy o awaryjność jej. Gram co raz częściej teraz, bo miałem przerwę po urazie kolana jednak pomaga mi to w rehabilitacji. Nawet rehabilitant zauważył różnice od czasu grania tak ok 2h dziennie. Zastanawiałem się też nad pedalami t3pa pro ale nie wiem czy jest sens pod tmx.

Pomimo że nie jestem jeszcze jakiś zaawansowany rekordów nie pobije ale mam dużą frajdę z tego i satysfakcję z wygranej. W pc2 gram z ai na ok 60-65 jednak widzę że w kwalifikacjach jestem w top 5 to wyścig bez problemu 1-2.

Zastanawiam się też czy nie rozwaliłem też kiery przez fort rally chodź ffb mam na 75% w ustawieniach kiery.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak jest w TMX ale ja jak mam siłe w profilu na 75 FFB to w grach często gęsto również 75 i mniej i tak na dal FFB jest mocny, Za mocny FFb nie lubię bo to z jednej strony powoduje często Clipping co powoduje że mniej informacji FFB jest przekazywanych na koło kierownicy a z drugiej jest mało realistyczne siłowanie się z kierownicą. Ostatnio to się siłowałem w wojsku z kierownica w Star 28 ;) jakieś 24 lata temu ;) 

Jak nie chcesz iść w wersję Pro  bo obecne pedalsy Ci nie przeszkadzja to nie idz. A czy jest sens do tej kierownicy mieć lepsze pedalsy, to oczywiście że jest sens, ludzie z ta kierownicą śmigają na pedalsach od fanateca z Load Cell ;) bo generalnie  lepsze pedalsy robią robotę.

Ja kiedyś długo na Xobox 360 grałem na MS FFB WHELL i pedalsy były dno, ale człowiek był przyzwyczajony i robił i tak wyniki więc ,jak Ci nie przeszkadza a potrafisz precyzyjnie hamować na tych z zestawu to.... jak tam chcesz  :45chill:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dla mnie te 75% jest akurat jednak w F1 musiałem zmniejszyć bo trochę było za silne.

Co do pedałów od tmx to owszem ten hamulec jest ciężki do wyczucia i zorientuje się w cenach wersji tmx próbie i samych pedałów t3pa pro. Dzięki za odzew. Przez święta jeszcze program i podejmę decyzje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasem pedalsy T3PA idzie wyrwać za około 300 zł lub mniej i myślę że za taką cenę są warte , ale nie zestawy tych kierownic czasem są np. TMX zwykły za 850 zł a TMX Pro za 999 zł i tu są powiedzmy te pedalsy inaczej wycenione w nowych zestawach.

Więc generalnie dopłata do tmx pro wydaje się lepszą jak kupowanie osobno t3pa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeszcze jedno pytanie czy t300 ma tyle samo guzików co tmx? Które będą działały pod pc bo patrząc na fotki to wychodzi że ma mniej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry że post pod postem ale nie mogę edytować już.

Kupiłem jednak t300 RS GT i powiem wam różnica z tmx jest mega mega duża. Zrobiłem na szybko narazie parę kółek, ale już widze różnice. Jedyne co to muszę stojak przerobić bo pedały mi się nie mieszczą na nim, lecz to żaden problem.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i dobry wybór, oby służyła bezawaryjnie przez lata :D :kierowca:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto