Krzysiek KXN

3 RUNDA 7.10.2018 18 00 - GP CHINY #3

7 posts in this topic

3 RUNDA 7.10.2018 18 00 - GP CHINY #3 - START 18 00 

ABS - Wył.

Kontrola Trakcji - Pełna lub średnia

ERS ręczny

Skrzynia biegów - Automatyczna/ręczna do wyboru

Linia wyścigowa - Tylko zakręty/wył.

Wspomaganie w boksach WYŁ.

Wspomaganie wyjazdu z boksu WYŁ.

Więcej szczegółów w regulaminie i na obowiazkowym discord https://discord.gg/gV8aEWv

Chiny-Szanghaj-2017-tor-kwalifikacje.jpg

Mam do was koledzy z F1 2018 jedno pytanie,ale najpierw przedstawię sytuację. Ustawiam na multi wyścig,ze stałymi dla wszystkich ustawieniami bolidu. Jak to możliwe,że ktoś już na starcie jest dużo szybszy niż ja ? Ja rozumiem,że ktoś ma dużo lepszą technikę jazdy itp. ,ale dlaczego na prostej mnie wyprzedza jak fiata 126 ? Oczywiście nawet przy mojej bezbłędnej jeździe, nie mam żadnych szans. Widzę tylko jedno wyjście,ktoś jest świetny i ustawia sobie manual ale,żeby taka była różnica przy takich samych ustawieniach ?

Edit przepraszam,trochę nie ten dział ,ale może pomożecie...:)

Edited by jarrino

@jarrino wpływ na to ma kilka czynników. Od rodzaju opon które na prostej też mają znaczenie, a raczej na wyjściu z zakrętu na prostą, setup bolidu bo mimo że ustawione będzie na równe osiągi to jednak setup można ustawiać różny i jak ustawisz sobie np. duży docisk to będziesz miał małą prędkość na prostej. No i najważniejsze czyli ERS, jeżeli Ty będziesz na prostej miał ustawiony ERS np. na średni a rywal ustawi na wyprzedzanie czy hotlap to będzie szybszy. 

Napisałem o sytuacji ,kiedy ja robię wyścig i w opcjach ustawiam stałe parametry i setup,którego nikt nie może zmieniać. Bo ja sobie zdaję sprawę,że są technicznie w jeździe lepsi ale w pewnych sytuacjach to wygląda dość dziwnie...

Jeżeli bolidy mają takie same osiągi i każdy ma ten sam setup to różnica na prostej ma 4 opcje: opony, ERS, DRS, splitstream. Nie widzę innej możliwości