konji

Główna Liga S-A Zmiana platformy - Dyskusja ogólna

26 postów w tym temacie

To jest już pewne. Kolejny sezon ligowy nie odbędzie się w Project Cars 2. 

Wstępnie myślimy nad nową platformą, którą miałoby być właśnie RaceRoom Racing Experience.
Sama gra jest darmowa na steam natomiast tory i samochody trzeba wykupić.
Kosztowo odbyłoby się to w granicach 150zł - 5000 pkt w grze
2300pkt - pakiet tras europejskich
900pkt - pakiet tras amerykańskich
Pozostałe pkt można wydać na samochody. Średnio 300-400pkt za jeden. Nie trzeba kupować wszystkich samochodów ze stawki, wystarczy tylko jeden. 

Oczywiście można próbować wydać mniej  szukając różnych promocji, kupując tylko tory z których skorzystamy itp.

Wstępnie sezon 4 miałby być zorganizowany w formacie WTCR (nowy pakiet w RRRE) na przełomie września i października.

Zapraszam do dyskusji.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja myślę że na początek to skorzystać z jednego trackpaca np European. Było by to jeszcze tańsze rozwiązanie. Wiele też osób ma już zapewne jakieś paczki pokupowane, np ja mam adac gdzie trochę torów już było. Reszta ta paczka była już tania jak barszcz, a dokupienie paczki European to płacimy tylko za tory których nie mamy kupionych z jakąś paczką adac czy tam dtm. Zmiana platformy na ligę słuszna, pcars2 dziurawe jak ser szwajcarski. RRE wydaje się stabilniejszy netcode i fury faktycznie zbalansowane. Wtcr to super nowa seria z ciekawymi autami a sector3 (simbin) robili świetne serie przednionapędówek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PC2 jest jakie jest, ale dla mnie tragedii nie ma i można spokojnie się ścigać. Miło wspominam poprzednią edycję GT3 (był to mój pierwszy pełny sezon i jednoczesnie uczenie się ścigania na jakimś w miare poziomie) i chciałbym żeby rozpoczął się nowy sezon. Moje zdanie jest takie że ja się dostosuję do Waszych decyzji i jeżeli postanowicie że zmieniamy grę to ja również tak zrobię.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@TimberPL Nic nie stoi na przeszkodzie pojeździć sobie for fun w pc2 albo zorganizować jakąś poboczną ligę co 2 tyg na przemian z RRRE. Jednak organizacji ja się nie podejmę. Już od bardzo dawna mam dość pc2 :D Ta gra po prostu u mnie nie działa co bym nie robił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@konji może w takim razie pomyśle nad organizacją nowego sezonu w GT3, w jakimś nie kolidującym terminie i zobaczymy ile osób będzie chętnych. Jak będzie ekipa to będziemy jeździć 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@TimberPL nawet jak coś dostaniesz moderatora na forum aby CI ułatwić pracę. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby to jeździć jak @konji mówi że co dwa tygodnie na przemian. Pcars 2 no niestety wydaje się że ta gra nie jest po prostu do naprawienia i błędy są tak mocno zintegrowane z czyś kiepsko działającym  (LIVE TRACK 2.0 ? )ze pewnie by musieli napisać patcha który by zmienił całkowicie kod źródłowy a tego SMS nie robi bo to jak produkcja nowej gry. Ian Bell więc wpadł na genialny pomysł i nie będą mówić co naprawiają w patchach hehe zajebiste rozwiązanie :0LOL:

RaceRoom wydaje się że pomimo mniejszej ilości ficzerów dzięki temu nie jest przekombinowany a zatem dobrze zrobiony , grafika nie straszy, ma zaimplementowany VR , a  fizyka jest poprorostu bardziej wiarygodna, udzwiękowienie gry to klasa sama w sobie i pod tym względem nie ma sobie równych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli przeniesiemy się na RaceRoom i okaże się że tam wszystko gra jak trzeba to zostawimy PC2. Ja w RaceRoom nigdy nie grałem więc póki co się nie wypowiadam. Zainstaluję na dniach i zobaczę jak ta gra wygląda. Ale jak będą chętni na GT3 w PC2 to pojeździmy w PC2 i w RRE

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

2 hours ago, konji said:

Sama gra jest darmowa na steam natomiast tory i samochody trzeba wykupić.

Tylko dopelnie:

1. z gra dostajemy pare rzeczy za darmo: 11 aut i 4 tory. Pewnie nie odpowiadaja one poziomem najnowszemu kontentu ale zawsze cos.
  2. kazde auto mozna potestowac przed zakupem za darmo
  3. mozna kupic tylko wybrane tory/auta. Dokupujac potem paczke ktora zawiera to co mamy, cena posiadanego kontentu jest odliczana

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem przygotowany, posiadam wszystko w R3E, jak dla mnie wyścigi mogą być ciekawsze, a i większa rzesza ludzi się może pojawić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie GT3 są w każdej grze. W R3R jest nowe według mnie świetne WTCR , są DTM-y którymi się też dość fajnie śmiga.Ostatnio poprawili fizykę GT1. Elegancko się śmiga DTM-92.Naprawdę wybór jest duży bo mi troche GT3 się przejadło :D

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli o mnie chodzi to musiałoby dużo osób zadeklarować chęć przejścia na R3E. Czekając na ACC i GTR3 chciałbym mieć dobry powód do kupienia kolejnej gry

A co do klasy to preferuję coś szybszego, np DTM jeśli GT3 niektórym się przejadło. Turystyki do mnie nie przemawiają

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie trzeba kupować całej gry.Przykładowo admini zdecydują się na DTM , więc kupujesz sobie jeden wybrany wózek za ok. 3 ojro i dokupujesz tory na których będziemy jeździć oczywiście też nie trzeba kupować całej paczki a wybrane tory.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak dtm jest świetne. Też się zagrywałem nimi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj pobrałem i zainstalowałem, a dziś odpale i zobaczę jak to wygląda. Powiedzcie mi proszę dwie rzeczy:

1) Czy ustawienia kierownicy jakie mam do PC2 będą tak samo śmigać w RRE? Czy będę musiał mieć osobną konfiguracje do PC2 i RRE?

2) Jak wygląda płatność za samochody i tory? Trzeba mieć kartę kredytową czy wystarczy zwykła płatnicza? Bo ja nie mam kredytowej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja płaciłem zwykła kartą

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 hour ago, TimberPL said:

1) Czy ustawienia kierownicy jakie mam do PC2 będą tak samo śmigać w RRE? Czy będę musiał mieć osobną konfiguracje do PC2 i RRE?

Masz na mysli ustawienia w sterownikach/profilerze? To pewnie zalezy od tego jak miales ustawione dla PC2. Jesli poprawnie (tzn max zakres kierownicy etc) to nie musisz nic zmieniac.

Pamietaj ze globalnie FFB ustawiasz w ustawieniach kontrolera, ale jego sile mozesz jeszcze modyfikowac w sekcji setupu auta. Nie wiem czy sie to zapisuje z setupem, ale na pewno jest zapamietywane dla kazdego auta z osobna, nawet bez zaspiwania setupu.
W tej samej sekcji ustawia sie steering lock i stereeng radio. Tego jeszcze nie rozkminilem. Wydaje sie ze gra sama od siebie nie ustawia soft-locka. Tak bylo np. w przypadku Forda Capri, animacja rak sie zatrzymala a kierownica sie nadal krecila.
Ale, jak pisalem na Discordzie, testowalem dosc stare auta. Wiec z nowymi moze byc inaczej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@TimberPL 

kupujesz punkty a za punkty kupujesz paczki/trasy/samochody. Tak wychodzi najtaniej. Narazie potestuj sobie darmowy kontent i samochody ze sklepu mozesz sobie wyprobowac luzno za darmo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chciałbym też dodać że RRRE ma wsparcie systemu SRS (system licencji i poziomu zaufania podobny jak w iracing, ktory dodatkowo ma wlasne serwery i automatycznie dobiera lobby - wyscigi co godzine). Chyba jest darmowy. Jesli cos przekombinowałem to poprawcie mnie prosze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok dzięki za info Panowie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, konji napisał:

chciałbym też dodać że RRRE ma wsparcie systemu SRS (system licencji i poziomu zaufania podobny jak w iracing, ktory dodatkowo ma wlasne serwery i automatycznie dobiera lobby - wyscigi co godzine). Chyba jest darmowy. Jesli cos przekombinowałem to poprawcie mnie prosze.

Nic nie przekombinowałeś :)

http://www.simracingsystem.com/forumdisplay.php?fid=40

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze nic nie kupujcie. Zdania są podzielone zwłaszcza na discordzie. Spokojnie sobie testujcie co można i dajcie znać o swojej opinii na temat ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo co dalej ?? Bo coś cicho w temacie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam teraz trochę zawrót głowy, pojedziemy wtcr, najpewniej będą to soboty godzina 19:00. Jeszcze tydzień conajmniej mam wyjęty z życia, potem rozpisze jakiś sezon

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda że sobota, może być problem z frekwencją. Może na jakimś wyścigu się pojawię. Moim zdaniem czwartek po 20 byłoby najlepiej ale Ty jesteś organizator to rób jak uważasz ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz