konji

Fuji Super TEC 24Hours - Propozycje oraz dyskusja

23 postów w tym temacie

Zapraszamy do dyskusji na temat wyścigu "Fuji Super TEC 24Hours" 

Tor:  Fuji GP
Klasy pojazdów: GT3 (około 15), GT4 (około 10), TC (około 7) - PC2 przypisuje AI losowo, trzeba będzie kilka razy polosować żeby trafić mniej więcej taki rozkład

AI FILL: 112 poziom / 40 agresywność
Czasy GT3:
Kwali 1:38-1:40 / Wyścig 1:39-1:41
Czasy GT4: Kwali 1:45-1:47 / Wyścig 1:45-1:48
Czasy TC: Kwali 1:47-1:48 / Wyścig 1:48-1:49
Driver swap with AI - dozwolony

Czas wyścigu: 12H
Upływ czasu: x2

Propozycja: Sobota 25.08.2018

GODZINA 12:00 -> 0:00

USTAWIENIA SESJI (SERWERA)

Kwalifikacje – Czas startu: 11:00, Długość sesji 15min

Wyścig – Czas startu: 12:00, Długość sesji 12H

Data wirtualna- bieżąca

Pogoda do obgadania : rzeczywista/losowa/ustalona z góry/mieszana

PRZEBIEG RUNDY

Kwalifikacje około godziny 11:30 (czas trwania 15min + czas na wylosowanie odpowiedniego zestawu botów)

Wyścig godz. 12:00 (czas trwania 12H)

AKTUALIZACJE (nowe ustalenia)
- Wyłączone kary (Zeswapowany AI może nas wykluczyć z wyścigu)
- Disconnect oznacza koniec udziału, chyba że serwer będzie musiał być zrestartowany, wtedy będzie można dołączyć ponownie
- AI FILL: 112 poziom / 40 agresywność

Lista kierowców:
GT3:
- Polishboi / driverswap -  Ferrari 488 GT3
- RiffMajster / driverswap - Hurrdur/NSX/Bentley

GT4:
- konji / driverswap - Porsche Cayman
- MaXyM / driverswap - ?

TC:
-

----------------------------------------------------------------------------------

Parę słów ode mnie.
Wyścig typowo for fun na sprawdzenie swojej wytrzymałości i możliwości. Jedziemy pełne 12H w formacie 24H upływu czasu na podstawie nowej serii TEC 24Hours na Fuji. Możemy się swapować z AI lub z kolegami/koleżankami będącymi w pobliżu riga ;) Jedziemy trzy klasy uzupełnione botami o podanych wyżej parametrach. Przymykamy oko na wyniki bo kontakty z AI będą się zdarzać i trzeba będzie się na to uzbroić w cierpliwość i spokojnie robić swoje. Liczy się dotarcie do mety. Trzeba będzie też wziąć pod uwagę fakt, że serwer może wywalić, gra się może crashować w trakcie. Wtedy najprawdopodobniej po prostu zrestartujemy wyścig pomniejszając o przejechany czas oraz przesuwając wirtualną godzinę.

Czekam na wasze opinie i propozycje. Jeśli nie będzie chętnych pojadę sobie pewnie sam bo strasznie mnie skręca na coś ekstremalnego. Ja siadam najprawdopodobniej za sterami porsche w gt4 ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem oczywiście chętny :cool: Ja, jak dobrze pójdzie, przygotuje jakiś wyjątkowy samochód w klasie GT3 :kierowca:Proponuję losową pogodę, żeby dodać trochę dramaturgii 

Spoiler

i tak pewnie pojadę w Mercedesie :/

Edytowane przez P o l i s h b o i

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem ze ciekawy projekt. Szkoda, ze nie da sie robic zmiany miedzy kierowcami online

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No.. poza tym ze ten PC2 jest zorany jak nie wiem...

Probowalem KTM X-bow GT4 i Forda Mustanga GT4. W obu przypadkach zaczalem setupem loose aby je potem modyfikowac.

No i tak.:
KTM by default ma 6 sprzegiel na dyfrze.. co moze byc ok wzgledem jego masy. Tyle, ze jest zbyt nerwowy na gazie. Wiec przestawilem na 4 dyfry. Auto sie uspokoilo ale...
Ford.. nie zgadniecie jakie ma dyfry w def setupie loose. power/coast: 90/90. LOL. Calkiem otworzone dyfry w GT? Oczywiscie auto nie skreca ani bez gazu ani z gazem. Za chwile sie przekonalem czemu takie dyfry. Bo kazda proba zmniejszych dyfer power powoduje ze auto staje sie b. nerwowe na wyjsciach.

W obu przypadkach czasy o 3 sek gorsze od lidera AI w klasie.

A na deser od poczatku nie poprawiony bug: jako ze mialem uruchomiona praktyke 2h, zostawilem auto w garazu aby pogadac z dziewczyna, zjesc kolacje. Wrocilem za 40 min, wyjezdzam z garazu, patrze na opony i nie wierze wlasnym oczom: prawie 50% zuzycia... lol.

Na pewno chcecie robic ten wyscig w PC2?

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No mam pewne wątpliwości co do PC2 :D (btw audi r8 gt3 w specyfikacji endurance ma też dyfry 90/90). Jednak chciałbym taki ostatni pożegnalny wyścig sobie odwalić z tym tytułem, dokończyć ligę i zakopać pudełko z grą dwa metry pod ziemią :D Nawet głupie resetowanie sesji z botami żeby wylosować lepszy zestaw bardziej rozłożony kończy się tym, że następnym razem załaduje mi się tylko 10 botów mimo, że ustawione jest 30 :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję delikatnie zmniejszyć poziom trudności. Np. gdzieś do 110/105, bo ciężko będzie wgl być w jakimkolwiek kontakcie z AI 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to prawda. Zeby sie nie skonczylo tym, ze zwyciezy ten kto wczesniej odda kierownice sztucznej inteligencji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przy 110 jada juz za wolno (czasy zaczynaja sie od 1:40 w gt3). Przy 115 sie calkiem fajnie rozklada i najlepszy AI jest porownywalny z najlepszym czasem z TT a reszta sie rozciaga nawet na 2 sekundy wiec i slabsi sobie cos tam powalcza. Jednak pomysle nad 110, latwo przesadzic bo boty sie robia tragicznie slabe i z wyprzedzania zostanie tylko dublowanie.

Zeswapowany AI jezdzi na poziomie najgorszego AI z klasy, juz to sprawdzilem. Wiec jest jakas sekunde - dwie wolniejszy od prowadzacego AI.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gorzej jesli ten ich skill zalezy od klasy. Wtedy bedzie trudno ustawic to rowno

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przy 115 i 35 boty sa konkurencyjne dla gt3 i gt4. Dla TC sa za slabe nawet na maks. Jak wroce z delegacji to wrzuce wam screeny z kwali i 2h wyscigu z czasami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja z takimi botami trenowalem w GT4 (ale tylko wspomniane XBow i Mustang). Bo w Qualu byly o 3 sek lepsze. Ale mozliwe ze w wyscigu jest inaczej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wazne jest jeszcze czy to jest single player czy multiplayer bo inaczej sie zachowuja :D no i czasami na tym samym ustawieniu odpalone kilka razy potrafi dac rozne rezultaty. BTW xbow i ford sa niekonkurencyjne i wolniejsze o 3 sek na okrazeniu od porsche i ginnetty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zbliza sie patch, moze nawet w tym tyg. wiec wszystko sie mize zmienic ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie bardzo wazne pytanie. Co robimy jesli kogos rozlaczy i bedzie chcial dolaczyc spowrotem? Restart serwera? Spisujemy dystanse i straty? Czy jak juz kogos rozlaczy to dobranoc? Mozna tez zrobic 6 osobnych wyscigow po 1.45 jak to robia w forzie ale wtedy bedzie zamieszanie z miejscami startowymi po kazdym stincie ( startowanie z konca za botami) ale z drugiej strony umozliwi to zmiane kierowcy online.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba żadne z powyższych. Trzeba będzie liczyć na serwery, że się nie wpi*rdolą, bo każda  z tych opcji albo miesza w strategiach, albo uniemożliwia prawdziwe enduro z AI. Gdyby było całe lobby graczy to jeszcze bym się nad tymi opcjami zastanowił

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem, że nie restartujemy w żaden sposób. Jak raz kogoś wywali to kaplica.

Dodatkowo:
- Kary za wyjazdy wyłączone

Proponuję sloty pogodowe:
 1. pogodny/ 2.losowy /3.pogodny /4. losowy, będą trwały po około 3h każdy jeśli się nie myle

115 / 35

Co do korkowania trasy przez AI. Mogę ustawić ciut większą agresywność. Powiedzmy 40 ale przy 50 już potrafią spychać i wjeżdżać w dupsko.

20180812150003_1.jpg

20180812150020_1.jpg

20180812152432_1.jpg

20180812152440_1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

losowa pogoda jest rownowazna z ok 70% prawdopopodobienstwem deszczu. moze pojedzmy na real. ew recznie ustawionym  wg real zapowiedzi

trzeba obadac tez speedowanie ai w pitach. czytalem ze ludzie mieli z tym problemy bo gra dawala AIkowi dq. ale nie znam szczegolow

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak wygląda ściganko ze 112 na 40
https://www.twitch.tv/videos/297599764
Myślę, że takie parametry botów zostawimy. Kary wyłączyłem całkowicie, łącznie ze speedingiem w pitlane.

Na tym miałem ustawione dwa sloty randomowe, jeden z lekkim zachmurzeniem a drugi z bezchmurnym niebem sie zrobił. Jeden slot przynajmniej niech będzie randomowy zawsze to jakieś dodatkowe zamieszanie.

Ciekawostka:

Zeswapowany AI jeśli ma hardy to zjeżdża do pitu co kilka okrążeń. Jeśli ma softy ciśnie do końca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eghmm. P o l i s h b o i już oficjalnie zgłasza chęć przystąpienia do tego wyścigu. Będę walczyć sam/AI w Ferrari 488 gt3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgłaszam się - niestety solo, klasa GT3 - auto Huracan / NSX lub Bentley - dam znać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myśle ,że to będzie bardzo ciekawe przeżycie więc zgłaszam się 

pojadę solo z ai  w klasie gt3 autem AUDI R8 24h :)

Edytowane przez Polish Trucker
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.