Sign in to follow this  
Followers 0
konji

RUNDA 4 |Silverstone| 19.08.2018 | GODZ 20:00 (TRENING 19:30)

7 posts in this topic

Zapraszamy na Rundę 4 "Renault Sport Trophy" PMC Season 3

Tor:  Silverstone

Czas wyścigu: 60 min (1x1h)

Niedziela 19.08.2018

GODZINA 20:00 (trening 19:30)

USTAWIENIA SESJI (SERWERA)

Trening – Czas startu: 12:00, Długość sesji: 30min

Kwalifikacje – Czas startu: 13:00, Długość sesji 15min

Wyścig – Czas startu: 14:00, Długość sesji 60 min

Data wirtualna- 19.08.2018

Tryby pogody –  Rzeczywista (z serwera)

Trening i Kwalifikacje - Rzeczywista (z serwera) 

PRZEBIEG RUNDY

Trening godz. 19:30 (czas trwania 30min)

Kwalifikacje godz. 20:00 (czas trwania 15min)

Wyścig godz. 20:15 (czas trwania 60min)

pit stop NIE JEST obowiązkowy

REGULAMIN

INFORMACJE ODNOŚNIE SERWERA I KOMUNIKATORA DISCORD

Discord:  https://discord.gg/awBAR4T
Proszę o wpisanie na kanale "#przydzielanie_rangi" discorda  swojego nicku z forum w celu otrzymania dostępu do kanału ligowego

Wyścigi odbywają się na kanale "#Wyścig ligowy" w kategorii pc2-PC

Serwer dedykowany: simracing-academy.pl hasło: pmccup

niestety wymyśliłem sobie jakiś dziwny urlop i nie pojade tego wyścigu :-/

ale Wam życzę dobrej zabawy i... deszczu ;)

1 person likes this

Takie fajne wyścigi a nas tak mało :( Ogólnie wyścig bardzo fajny, miałem trochę walki. Start czysty, przecisnąłem się na 4 miejsce goniąc czołówkę. Zajęło mi to 20 minut, ale dojechał też do mnie @konji i na walce z nim zacząłem tracić bo musiałem się bronić. Ale popełnił gdzieś bład i odskoczyłem mu znowu goniąc czołówkę. @MaXyM miał jakąś akcje i go wyprzedziłem będąc na 3 miejscu ale po kilku minutach mnie wyprzedził. Miałem trochę problem z koncentracją bo raz jechałem szybciej, raz wolniej, w końcu i @konji mnie dogonił i wyprzedził. Ostatecznie 5 miejsce, ale walka była całkiem spoko.

Gratsy dla @Katana375 który chyba wygrał wszystkie wyścigi i reszty pudła

Kwale słabo, dwa razy zawaliłem okrążenie na drugie miejsce jakimś głupim wyjazdem w s3. Potem wyścig, na pierwszym okrążeniu dostałem łyżwy na koła. Przepuściłem wszystkich po czym auto odzyskiwało przyczepność dając mi możliwość powalczenia. No i coś tam powalczyłem ;)

https://www.twitch.tv/videos/299338444

20180819201659_1.jpg

20180819212342_1.jpg

To byl faktycznie dziki wyscig (w dobrym tego slowa znaczeniu).

Przysiadlem do eventu dopiero dzis. Widzac ze w TT @konji ma 1:54.2 wzialem to za referencyjny czas. Setup wzialem z Imoli, troche go pdkrecilem aby bardziej skrecal gazem w szybkich zakretach. Zadziwiajaco szybko doszedlem czas Konji a po chwili juz celowalem w wysokie 53. Wskoczylem jeszcze do TT aby zarejestrowac dobra forme (1.53.620).

Na qual jednak przyszedl Katana i pozamiatal z czasem 54.2. Zeby bylo zabawniej, za poczatku pierwszego okrazenia pomiarowego zaliczylem zwis PC2 co sie mi jeszcze chyba nie zdarzylo. No to rs kompa, zanim wszystko wstalo, pouruchamialem co potrzeba (zapomnialem o RSDash na telefonie) to troche uplynelo. Wpadlem na Qual na ostatnie minuty, robiac 2 pomiarowe czasy. Trzeci pomiarowy by byl jeszcze lepszy ale wywalilem na Maggots probujac pierwszy 2 pierwsze zakrety przejechac na gazie ;)

Wyscig startowalem z P3. Powtorki nie widzialem ale chyba po raz pierwszy od dawna obylo sie bez dzwonu na poczatku. Pozycje utrzymalem i w trojke: @Katana375, @Lukas i ja uciekalismy peletonowi. Pierwsze lapy Katana nam odjezdzal ale po chwili zwolnil (albo my przyspieszylismy jak zaczely chwytac opony) a Lukas zaczal go podgryzac. Czekalem na rozwoj wypadkow: crash albo zmiana pozycji. Nastalo to drugie. Wiec zaczalem i ja sie przymierzac do atakow. Katana w niektorych zakretach bardzo wolno. Np. na Maggots czy Stowe. Ale nie dawalo to mozliwosci zaatakowac. Jechalismy tak wolno ze doszedl nas @Timber ktory musial na tym pojedynku zyskac ze 3 sekundy.
Odpuscilem wiec na chwilke abysmy odskoczyli od Timbera. Po czym zaatakowalem po raz pierwszy kiedy po wyjezdzie ze Stowe mialem szanse wygrac walke o Vale. Niestetety przewage tam mialem zbyt mala i mnie @Katana375 objechal po zewnetrznej. Swoja droga szacun jak czysto Katana na tej klawie jezdzi. Widzialem tylko bardzo szybko zmieniajace kierunek przednie kola...
Kolejna szanse mialem w Arenie. Atakowalem apex, ale nie wiem czy bylem wystarczajaco zrownany. W kazdym razie doszlo tam do lekkiego kontaktu. Wprawdzie nie mialem z tego uszkodzen ale obrocilo mnie zostalem wyprzedzony przez @TimberPLa. Mysle ze w ciagu okrazenia go wyprzedzilem i zaczalem gnac za Katana ktory odskoczyl juz na ponad 8 sek. Do konca zostawalo cos 20 minut. Na poczatku mi to zblizanie jakos nie szlo. Ale potem sie rozkrecilem. Musialem uwazac na auto w Stowe. To bylo jedyne miejsce gdzie auto zaczynalo byc zbyt nadsterowne. Ale pomijajac to miejsce, jechalo jak dzikie. Podczas tego poscigu wypocilem chyba hektolitry potu ;). Na koniec dojechalem ok 1 sek za Katana, ktory nie dosc ze jezdzi na klawie to nie dostal zadnej kary i dzieki temu przeskoczyl @Lukasa, ktory wprawdzie do mety dojechal jako pierwszy ale mial 2 sek za wyjazdy.

Gratsy. To byl jeden z intensywniejszych tu wyscigow. Jeszcze na koniec liczylem na punkty za najszybsze okrazenie, ale wyrwal mi je @konji
BTW pisalem juz po poprzednim wyscigu, ale tabelka z wynikami pokazuje zly progress. Wskoczylem z 5go na 3 miejsce, ale tabelka pokazuje spadek o 2 miejsca.

BTW Szkoda ze ten PC2 jest tak beznadzieny. Inaczej moze by bylo wiecej kierowcow.

Edited by MaXyM

Naprawdę ciekawy wyścig, tak emocjonujący, że nawet nie zauważyłem, a tu nagle był koniec. Kwalifikacje poszły bardzo dobrze, po raz pierwszy znalazłem się na P1 na starcie i czułem, że jest duża szansa na kolejne zwycięstwo. Po starcie udało mi się utrzymać przed @Lukasem i @MaXyMem a nawet nieco odskoczyć ale po kilku okrążeniach pojawiły się jakieś problemy z hamulcami przez co nie czułem takiej pewności na wejściach. Po chwili musiałem bronić się przed Lukasem doszło nawet do pewnego kontaktu ale w moim przypadku skończyło się na 0% uszkodzeń. Niestety nie byłem w stanie długo odpierać jego ataków i udało mu się mnie wyprzedzić. Później zaczęła się obrona pozycji przed MaXyMem. W T3 próbował wejść po wewnętrznej więc starałem się zostawić nieco miejsca ale doszło do minimalnego kontaktu, a na wejściu na prostą Wellington obróciło go. Byłem z przodu a on nie zbliżał się, poza tym spotter nic nie mówił, że ktoś jest obok więc pojechałem normalną liną po czym zobaczyłem jak obraca się. Po tej akcji Lukas był już parę sekund z przodu więc mogłem na spokojnie zająć się tymi hamulcami. Trochę pokombinowałem z balansem i po chwili znalazłem odpowiedni więc mogłem nieco mocniej naciskać, wystarczająco mocno aby doganiać Lukasa. Widziałem, że ma 2 sekundy kary więc wystarczyło tylko znaleźć się na mecie tuż za nim. W końcówce udało mi się nawet zbliżyć na blisko sekundę ale zazwyczaj albo on albo ja mieliśmy lepsze i gorsze kółka więc różnica trzymała się w okolicach 2 sek. Ostatnie okrążenia to była dosłownie jazda na krawędzi. Gdy przekroczyliśmy mętę od razu spojrzałem na klasyfikację i udało się i to o mniej niż 0.1 sekundy.

Gratulacje i podziękowania dla reszty podium za wspaniałą walkę do ostatniego zakrętu.:thankyou:

Nie wiem jeszcze czy będę na Nurburgringu ale jak już to będę ją traktował jako przejażdżkę, nawet jak dojadę jako ostatni.

P.S. Jeśli chodzi o te wolne przejazdy, zwłaszcza przez Maggots to po prostu czasami dostawałem ostrzeżenia za przekroczenie granic toru więc zwalniałem aby nie dostać kary i wyjść na Hangar Straight na pełnym gazie.