Sign in to follow this  
Followers 0
konji

RUNDA 1 |SPA Francorchamps| 08.07.2018 | GODZ 20:00 (TRENING 19:30)

14 posts in this topic

Zapraszamy na Rundę 1 "Renault Sport Trophy" PMC Season 3

Tor:  Spa Francorchamps

Czas wyścigu: 60 min (1x1h)

Niedziela 08.07.2018

GODZINA 20:00 (trening 19:30)

USTAWIENIA SESJI (SERWERA)

Trening – Czas startu: 12:00, Długość sesji: 30min

Kwalifikacje – Czas startu: 13:00, Długość sesji 15min

Wyścig – Czas startu: 14:00, Długość sesji 60 min

Data wirtualna- 08.07.2018

Tryby pogody –  Rzeczywista (z serwera)

Trening i Kwalifikacje - Rzeczywista (z serwera) 

PRZEBIEG RUNDY

Trening godz. 19:30 (czas trwania 30min)

Kwalifikacje godz. 20:00 (czas trwania 15min)

Wyścig godz. 20:15 (czas trwania 60min)

pit stop NIE JEST obowiązkowy

REGULAMIN

INFORMACJE ODNOŚNIE SERWERA I KOMUNIKATORA DISCORD

Discord:  https://discord.gg/awBAR4T
Proszę o wpisanie na kanale "#przydzielanie_rangi" discorda  swojego nicku z forum w celu otrzymania dostępu do kanału ligowego

Wyścigi odbywają się na kanale "#Wyścig ligowy" w kategorii pc2-PC

Serwer dedykowany: simracing-academy.pl hasło: pmccup

Prosze o repa bo ktos we mnie wjechal po Eau Rouge (przynajmniej tak to wygladalo podczas jazdy)

Wyścig bez większej historii, nie udało mi się utrzymać tempa Katany a za mną już nikogo bo Greyu rozwalony.

@GreyFox0311 Masz racje odnośnie restartu i przesunięcia winnego na ostatnie miejsce jednak nie może się to odbywać to przesunięcie w tym samym wyścigu. Łatwo kogoś "skrzywdzić" złą oceną sytuacji a reagować trzeba bardzo szybko, zająć się restartem itp. Jednak myślę że można wprowadzić zasadę, jeśli ktoś wymusi restart serwera startuje z ostaniego miejsca ale w następnej rundzie. 

Z tego co słyszałem nie było dzisiaj czystej jazdy, większość sobie wyjaśniliście ale część osób musi wziąć poprawki na następne rundy i zachować więcej ostrożności.

20180708201835_1.jpg

20180708213654_1.jpg

Mogło być dobrze a wyszło jak zawsze :@ nie jechało mi sie dzisiaj jakoś stabilnie przed wyścigiem ale w trakcie złapałem tempo i w 40 minucie około miałem dwa freezy po 3s, raz na Eau Rouge (5 zawias i 6 tył) to był jakiś cud i jechałem dalej, a potem kolejny raz straciłem kontrole na około 3 s i skończyło się 100 tył i po 10 zawiasu wszedzie prawie... Jeszcze jak sam zepsuje wyścig to pół biedy ale takie sytuacje to masakra :/ Ogólnie to dawno nie było tyle incydentów co dziś, mam nadzieje ze w kolejnych wyscigach bedzie spokojniej :D

Pierwszy wyscig i juz duzo sie dzialo kwali mi nawet sie udalo drugie miejsce po 20 min treningu nie bylo zle ale wyscig to juz inna historia. Zakret nr 1 i nic sie niestalo pomino ataku Katany udalo sie przejechac bez problemow przynajmniej w czolowce lecz kilka sekund pozniej wczesniej wspomniany Kataka uderza w Lukasa i karambol gotowy udalo mi sie przejechac obok po lewej i tylko obserwowalem w lusterku fruwajace renowki. Jade na pierwaszym wiec ja sie ciesze a tu komenda ze robimy restart :( . Nie bylem zadowolony z tej decyzji lecz wiekszosc miala jakies uszkodzenia wiec niech bedzie restart. Drugi start odbyl sie spokojniej i peleton ruszyl do produ byly tam jakies otarcia z tego co widzialem ale nie wiem dokladnie kto z kim. Po kilku okrazeniach Katana zblizyl sie do mnie i na ostatniej szykanie opoznil hamowanie i na kamikadze mnie wyprzedzil. Odleglosc miedzy nami nie byla duza i udalo mi sie przejechac Eau Rouge szybciej wejsc w slip streama i wyrownac z nim na hamowaniu do szykany lecz Katana opoznil tak bardzo hamowanie ze do zakretu sie niezmiescil i zablokowal mnie poniewaz nie potrafilem skrecic w prawo bo bylo tam jego auto co zakonczylo sie dla mnie spinem. Stracilem wtedy dwie lub try pozycje . Na kolejnych kolkach udalo mi sie wspiac na czwarte miejsce gdzie troche sie poscigalem z Timberem. Na 25min do konca urwalem troche czasu do KoNjiego i sie podpucilem za bardzo co spowodowalo spina i uderzenie w bande (39% przod co grzalo silnik i zakonczylo sie 10% uszkodzeniem silnika). Postanowilem tak do konca pojechac Timber mi odjechal a za mna Borates zaczynal mnie gonic .Moja renowka ledwo zipiala na prostej jechala tylko 249km/h i w zakretach ledwo co miescila sie miedzy bialymi liniami. Udalo sie utrzymac 4 miejsce .Gratulacje dla podium.

Wyścig 1: Również jestem za tym żeby za restart wyścigu osoba odpowiedzialna za karambol w kolejnym wyścigu W KTÓRYM WEŹMIE UDZIAŁ startowała z ostatniego miejsca. Ale jak my to ocenimy jak nie będzie z tego replaya?

Wyścig 2: Start całkiem spoko, 6 pozycja ale trochę słabo wyszedłem po Blanchimont i straciłem dwie pozycje na rzecz chyba @UniCroN i @Gaddtg a uciekając i broniąc się przed @LukasDrd. Gonię ich i @MaXyM po obrocie znalazł się pomiędzy nimi, aż w końcu @UniCroN wysadza @MaXyM ja próbuję ich jakoś ominąć ale niestety dzwon :buuu: Doczłapałem się jakoś do mechaników, strasznie długa naprawa i wyjeżdżam na 11 miejscu tuż przed liderem @Lukas który mnie dublował. I tak niestety traciłem czas na przepuszczaniu stawki, czasem będąc po przepuszczeniu szybszym. W pewnym momencie znalazłem się za 4 @GreyFox0311 ale ja byłem chyba 9 i tak sobie jechaliśmy aż w końcu coś zespinował i jadę dalej, goniąc 7 @EERY. 15 minut do końca i strata 15 sek. Ale gonię i tak się zbliżam co okrążenie, miał 4 sekundy kary więc cisne. Po jakimś czasie patrze a on dostał 35 sek kary i skonczyłem na 7 miejscu. Szkoda tej kraksy na początku bo mogło być fajne ściganie.

Gratsy @Katana375 i reszta podium & oby w kolejnych wyścigach nie było takich incydentów.

Dobra..

R1. W ppierwszej probie jechalem za @Katana375 i na tez myslalem ze to on spowodowal kolizje. Ale zauwazcie ze tam tor lekko skreca w prawo. Mozliwe ze to Lukas pojechal tam szerzej i sie spotkali (a wiem ze to mozliwe z wlasnego doswiadczenia). Niestety bez repa albo jakiegos innego nagrania nie da sie tego sprawiedliwie rozstrzygnac.

R2. Troche jestem rozgoryczony i ogolnie zawiedziony poziomem jazdy na tym portalu. Tyle kolizji i to glupich to dawno nie widzialem. Sam wystartowalem dobrze i wydawalo mi sie ze jestem nawet w stanie uciekac @konji Ale przed Pouchon zahaczylem kerby, ktore spowodowaly ze uciekl mi tyl. Nie wybronilem sie tracac pare pozycji. Ruszylem za @UniCroNem, wyprzedzajac go juz na Stavelot. Dojezdzajac do T1 otrzymalem komunikat o wyjezdzajacym aucie z pitow, ktore mialem dojechac na szczycie Eau Rouge wiec jechalem ostrozniej. Unicron pewnie tej sytuacji nie wzial pod uwage i wyjezdzajac  Eau Rouge szybciej postanowil nas wyprzedzic z lewej. tyle ze mysmy jechali po BL a ja nie spodziwalem sie ataku z lewej strony po prawej. Wideo pokazuje atak oraz fakt ze @UniCroN zmienil kierunek jazdy wjezdzajac w moje auto. Po tym wypadku auto nadawalo sie na zlom. Niby dojechalem do pitow, naprawilem auto, ale to juz nie jechalo jak. Zawias zostal troche pokrzywiony, auto jechalo wolniej ze VII bieg nie bylo gdzie wrzucic.

A przy okazji nagralem fragment z innej kolizji. Ja nie rozumiem jak mozna sie rozwalic na prostej. IMO karygodna jest tez wielokrotna zmiana kierunku jazdy wykonywana na tym wideo przez kilku kierowcow (mimo ze wypadek spowodowal kto inny)

2 people like this

Widziałem, że obaj mamy przed sobą kogoś do wyprzedzenia, i w momencie jak do Ciebie się zbliżałem zobaczyłem, że gość zjechał do prawej strony by nas puścić. Ja chciałem z lewej strony przejechać, ale trochę miejsca tam mi nie zostawiłeś po łuku i już było za późno na hamowanie of efekty byłby identyczny.

Edited by UniCroN

Zastanawiające jest czemu na tej prostej tyle osób jedzie wężykiem, co najmniej dziwne. A kolizja na prostej spowodowana tak zwaną sklejka co jest znakiem rozpoznawczym pcars ów, jak już się skleją auta to dziwne rzeczy się dzieją.

@Maxym można się rozwalić na prostej właśnie w taki sposób jak Twoja sytuacja z Unicronem i Gadda z Boratesem - ktoś kogoś zahaczy i wynik jak na obrazkach z replayów. A co do jazdy wężykiem  (bo chyba do mnie najbardziej pijesz w tej kwestii) to ja nie wiem czy Wy żadnych wyścigów nie oglądacie czy co? Zapieprzamy wszyscy na prostej, jest ciasno i każdy szuka sobie miejsca. Ja najpierw jadę za Boratesem, mam większą prędkość więc próbuję przeskoczyć na lewo (a mogę bo mam miejsce)  ale że tam jedzie Gadd to wracam znowu na prawą (bo też mam miejsce) i ponieważ Borates nie wiem czemu zwalnia musiałem znowu odskoczyć na lewo bo bym w niego przywalił a nie chciałem hamować bo dostałbym łupnia od jadących za mną. Masz wytłumaczenie na moją jazdę wężykiem. Gdybym się zahował inaczej to najprawdopodobniej skończyłoby się to jeszcze większą kraksą.

@TimberPL zapewne masz rację ale wygląda dziwnie ( jak wielokrotna obrona przed wyprzedzaniem ;) )

@Mariusz Ban ja się tam nie broniłem tylko sam atakowałem szukając miejsca bo byłem szybszy od Boratesa, ale Gadd był jeszcze szybszy ode mnie. A nie mogłem hamować będąc za Boratesem bo Ci co byli za mną wpakowali by się mi w tyłeczek

5 hours ago, TimberPL said:

A co do jazdy wężykiem  (bo chyba do mnie najbardziej pijesz w tej kwestii)

Nawet nie patrzylem kto udawal weza ;)
Ale zwrocilo to moja uwage :) No nie wygladalo naturalnie/realistycznie. Bardzo mozliwe ze z perspektywy kierowcow wszystko sie odbylo jak nalezy.