Mariusz Bee

Druga runda Rajdowych mistrzostw

57 postów w tym temacie

41 minut temu, jarrino napisał:

No dobra młodzieży. Ja we wrześniu kończę 60 /jak dożyję/...:)

Moja żona nie wierzy że masz 60 lat i i tak się ze mnie śmieje że w moim wieku się bawię w jakieś wyścigi. Hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Darku nie martw się chyba prawie wszystkie żony takie są. Ja w tym roku 45 kończę, ale w porównaniu do Jarinnio to jeszcze młodzież hehe..

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja natomiast,doskonale mnie rozumie i szanuje "rajdowe zachcianki". Może mi to parę lat odejmuje...:) Tak akurat było,że młode lata spędziłem na boiskach i w knajpach /studiów nie liczę bo nie skończyłem).Nie pamiętam,w którym roku,ale na liście F1 doszedłem do 50-tego miejsca. Teraz już rzadko w to pogrywam ale kupuję co roku. Właśnie w F1 online poznałem rówieśnika,nauczyciela z Norwegi ,no i oczywiście mnóstwo młodzieży. Ostatnio nie jeżdżę w F1 online,bo cholernie trudno znaleźć grupę ludzi,którzy starają się przynajmniej choć trochę trzymać  i stosować regulamin oraz zasady panujące na torze. Po prostu jazda bez zasad jakoś mnie nie ciągnie.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Jak pisalem w watku PC2, wczorajszy dzien uplynal pod znakiem deszczu. Choc w przypadku D:R raczej pod znakiem meczenia sie z montazem wideo. Postanowilem bowiem wyprobowac nowy sposob nagrywania a to bez przerywania. Jedyne na co musialem pamietac to przelaczac scene miedzy nagrywaniem z monitoru a z VR. Na koniec okazalo sie to dosc wygodne tyle, ze montowalem to potem 2 godz, renderowalem 2godz (bo program potrafi spasc na twarz), nagrywalem na YT 1 godz aby zauwazyc ze w pierwszym etapie mam przesunieta powtorke wzgledem VR PIP o 13 sek...  Jeszce w nocy zrobilem poprawke ale podczas renderingu zachcialo mi sie wlaczyc FireFoxa i odlecial caly komp (program  uzywa karty gfx do renderowania). rano probowalem jeszcze 2x ale za kazdym razem aplikacja umarla. Mozliwe ze teraz sie to juz wyrenderowalo i jak dziewczyna nie zapomni wgrac na YT to w ciagu dnia wideo wkleje. Bedzie to nagranie przejazdu calego etapu Niemiec bez odpoczynku (z odpoczynkiem na nagranie powtorki ;) ).

Do etapu sie zbyt nie przygotowywalem. Tzn chcialem i nawet we wtorek przejechalem 2 pierwsze OSy... ale potem jakos nie bylo czasu. Obudzilem sie w niedziele z mysla "o kurcze... trzeba pojechac rajd, jak mi sie nie chce". To "nie chce" jest zwiazane raczej ze strachem ze cos nie pojdzie. Co innego trenowac bez limitow a co innego jechac tak zeby bylo szybko ale zarowno nie rozbic auta.

Wczesnym popoludniem, po obiedzie, usiadlem wreszcie do auta. Przejechalem znowu 2 pierwsze etapy ze zdziwieniem zauwazajac ze jestem szybszy od LukasaDrd o ponad 20 sek. Postanowlem juz dluzej nie meczyc treningu, i usiadlem do czasowki. Jak to zwykle bywa, czasowka poszla duzo slabiej niz trening. Duzo bledow, a mimo tego ukonczylem SS1 z przewaga prawie 17 sek nad @LukasDrd. SS2 zaczalem jeszcze gorzej, zostawiajac kibicom tylny zderzak na pamiatke. Mimo tego i dalszych bledow, znowu zysk 17 sek nad Lukasem. Tak ze z roznica 34 sek ruszalem na dalsze OSy.

W Grecji tez bylo tak ze Lukasowi nie szly pierwsze 2 OSy ale potem zaczal wygrywac. Liczylem sie wiec z tym, ze kolejne odcinki moge przegrywac. Ku memu zdumieniu OS3 wygralem o 5 sek co odpowiadalo naszemu dotychczasowemu tempu. Ale juz OS4 wygralem tylko o 0.266 sek. Pozostaly 2 ostatnie etapy. Wystarczylo sie nie rozbic, nie zlapac kapcia etc. Walka do konca, w sporcie moze sie zdarzyc cokolwiek. OS5 znam, moze nie tyle zebym na pamiec tam szalal,. ale przynajmniej wiem czego sie wystrzegac. Szczegolnie jego koncowa czesc ktora w paru miejscach jest zdradliwa. No i dalem sie zlapac... na czworkowym zakrecie po wjezdzie do finalowego lasu, chwycilem podsterownosci i zatrzymalem sie na kamieniach na zewnetrznej. Na szczescie ucierpial tylko lewy reflektor. MImo tego wydarzenia dojechalem z zyskiem 4.5 sek! @LukasDrdowi ta trasa musiala wyjatkowo nie spasowac, bo po takim bledzie bylem piewien ze OS mam przegrany. BTW z nieznanych mi przyczyn nie udalo mi sie nagrac powtorki z OS5 (tzn byla nagrana ale z VR, chc w trybie monitorowym dlatego do niczego sie nie nadawala). Dlatego przejazd OS5 bedzie dostepny w FullHD z widoku VR :)

Pozostal ostatni OS. NIe wiem czemu ale ten jechalem z takim pozystywnym nastawieniem. Wszystko mi tam wychodzilo a ja nie czulem napiecia czy stresu. Na koniec wygralem go o prawie 9 sekund. Caly rajd wygralem z przewaga 53.7 sekundy. Niesamowite! Bylem przekonany ze Lukas mi tu dolozy.

Tak ze, po pechowo ukonczonym pierwszym sezonie, P1 :)

Gratsy dla wszystkich ktorzy wzieli udzial. Jak zwykle, moglo by nas byc wiecej. Co robia fani rally symulacji, jesli nie jezdza w DR? Zadna inna pozycja w tej kategorii nie istnieje.

PS. Jesli szukajac darmowego programu do obrobki video natkniecie sie na ShotCut, obchodzie z daleka. Tak wolnego i niestabilnego programu dawno nie widzialem,. Znacie jakis dobry darmowy prog do prostego montazu?

Edytowane przez MaXyM
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Milego ogladania:

Edytowane przez MaXyM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@MaXyM
Zdarzyło mi się to samo, co Tobie w ósmej minucie jakoś na początku, tylko straciłem w ten sposób oponę i mnóstwo czasu najpierw na próbę dojechania do mety z flakiem a później na wymianę jak już zupełnie mi spadła z felgi D:

Gratulacje i czekam na następny sezon :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wrócę z urlopu to wstawię końcowe wyniki. Poza tym dzięki wszystkim za udział. Gratulacje dla@MaXyM za zdeklasowanie nas . Jak gratki dla wszystkich uczestników za dociągnięcie do końca. No i pomyślę nad nowym sezonem.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz