Mariusz Bee

Forumowe Mistrzostwa Dirt Rally na PC

71 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Jak pisalem nie lubie Finlandii. A przynajmniej jazdy na maxa celem nabijania czasow. Dlatego podszedlem do rajdu po ludzku: jechac na tyle aby dojechac. Szczegolnie widzac ile uczestnikow odpadlo w trakcie. I ogolnie te przejazdy sa takie niepewne i malo plynne.

Wynikiem byl przejechalem calego wyscigu bez jednej stluczki. Oczywiscie w paru etapach mialem chwile zwiatpienia gdzie mijalem przeszkody na cm z powodu zagapienia. Ale na koniec dojechalem z ponad 2 min przewaga nad aktualnym liderem etapu. Teraz pozostaje pytanie czy jeszcze ktos pojedzie i jak mu pojdzie. @LukasDrd jeszcze nie probowal.

Przejazdy dodalem do playlisty. NIestety nie da sie wkleic tak aby odtwarzanie zaczynalo sie od wybranego wideo. Tal ze trzeba rozkliknac menu aby wybrac

Edytowane przez MaXyM
2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

popełniłem jeden błąd a było tak zniszczone ,że nabijanie czasów było nie możliwe wiec zaprzestałem no nic. następny jest rajd walii i raczej tam trzeba uważać muszę się przyznać ale praktycznie wogole nie jeździłem ta klasą 2010s w całej historii mojego grania (dużo grałem na piracie) chociaż są znacznie gorsze samochody do opanowania szczególnie Lancia 037 :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uffff... udało się, przejechałem ten niełatwy rajd, nie wspomnę o godzinach jakie spędziłem na treningu bo to wstyd :) na moje usprawiedliwienie powiem, że w sumie mam przejechane jedyne 32 godziny w Dircie wiec chyba nie jest źle, przez cały rajd wymieniałem się z @MaXyM na prowadzeniu, to on 2 sek przewagi, to znów ja... na koniec udane dwa odcinki i udaje mi się awansować na pierwsze miejsce, pewnie gdyby oba Lukasy jechały było by całkiem inaczej, ale trzeba się cieszyć z tego co się ma :) Walia to będzie dla mnie tragedia, jeszcze gorsza niż Finlandia ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie do uzytkownikow VR. tez macie tak "przeswietlony" widok z kokpitu podczas nocnego SS? Na wczesniejszych etapach tego tak nie mialem ale w Wales droge mam tak biala ze nie wiem gdzie sie konczy czy gdzie ma nierownosci.

Wyglada na to ze zle dziala HDR. Poniewaz wiekszosc widoku jest b ciemna to HDR probuje wszystko rozjasnic, wlacznie z widokiem przed autem, ktory jest jednak oswietlony swiatlami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio jakas bida na tym portalu... ci ktorzy sie zglosili do wyscigow nie jezdza. Ci co jezdza, nie napisza slowa wrazen :( To daje szanse takim sredniakom jak ja (no dobrze, lepszym sredniakom) wygrywac :)

Nie bede klamal twierdzac ze Wales pojechalem z biegu bez przygotowania. Kazdy odcinek przejechalem przynajmniej 2 razy. @LukasDrd przejechal trasy na poczatku tygodnia wiec mialem punkt odniesienia. W polowie tygodnia wiedzialem ze moge zrobic calkowity czas lepszy o wiecej niz 1 min. Niewiadoma pozostawal wynik @boratesa i @Lukasa. Odkladalem wiec start az wczoraj postanowilem pojechac. A nieszlo mi za dobrze. Juz na pierwszym odcinku, po paruset metrach, wlasciwie na pierwszym zakrecie popelnilem blad. To mnie bardzo wystresowalo. Dalej kazdy odcinek zawieral jeden lub dwa bledy, ktore tylko cudem nie skonczyly sie wielkim dzwonem. Ten tak czy tak musial przyjsc. Pierwszy na 5tym OS, zle sie zlozylem przy wyjezdzie na prosta z hopkami i wynioslo mnie na zewnetrzna w pole. Prawie udalo mi sie wrocic, ale zatrzymalem sie na plocie. Wprawdzie wyjechalem sam na droge ale stracilem tu ok 15 sek. Kolejny odcinek byl nocny. Tu na poczatku walczylem z oslepieniem (patrz moj poprzedni post) a potem wjezdzajac miedzy bramki zbyt pozno sie zlozylem w prawy trojkowy i zahaczylem tylnimi kolami o krawedz toru co mnie poslalo w drzewa (1:52). Na szczesci wiekszych szkod to nie wyrzadzilo ale stracilem kolejne 15+ sek. Na szczescie mialem tyle czasu w zapasie ze nadale mi zostalo jakies 20 sek. Nastepne etapy chyba wygralem z LukasemDrd, ale ostatnie 2 wygral on o 0.3 oraz o 3 sek.

Ogolnie moglem pojechac szybciej. Ale najwyrazniej nie mialem dobrego dnia no i zjadla mnie trema.

Cala playlista z tego etapu, a ponizej 2 wybrane przejazdy

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja o swoich wypocinach nie pisze bo wstyd :) jak wsłyszę, że Wy jedziecie z biegu a ja spedzam na każdym odcinku około godziny żeby się przygotować to naprawdę jest mi głupio :) niestety Walia to straszny rajd, przynajmniej dla mnie ;) do nocnego odcinka jakoś jeszcze szło, choć wiedziałem już, że z @LukasDrd nie mam szans, czekałem jeszcze na czasy @MaXyM i @Lukas bo wiedziałem, że jeszcze oni mogą wykręcić niezły czas, i tak też się stało, pojawił się @MaXyM, cały na biało i pozamiatał :) nocny odcinek wyszedł fatalnie i strata ponad 20 sekund, pozostałe odcinku już zachowawczo, żeby tylko dojechać bez przygód, ja nie wiem jak Wy to robicie...

no nic dla mnie to chyba niestety koniec sezonu, w czwartek zaczynam urlop, a jeszcze mam pare spraw do ogarnięcia, więc raczej nie dam rady pojechać ostatniego rajdu, a szkoda bo fajnie się z Wami walczy :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMO nie masz sie co przejmowac. Szczegolnie ze opis tras w DR jest w paru miejscach mylacy. Wprawdzie my (ja) jezdzimy prawie bez przygotowania, ale 2 lata temu upalalem DR dosc intensywnie. Moze nie znam zakretow na pamiec jak na Nordschleife ale wiele krytycznych miejsc po prostu pamietam.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kur.. Kur... Kur...a zapomniałem o rajdzie ale wstyd. Byłem przeziębiony i na antybiotyku i chyba dla tego zapomniałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sobie przejadę na spokojnie te rajdy i porównam się z Waszymi czasami. Jak będę w miarę konkurencyjny to wystartuję w kolejnej edycji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Timber,chcesz rywalizować to się nie zastanawiaj i jedź. Czy zawsze trzeba być w czołówce ? 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chodzi o to żeby być w czołówce tylko czy nie będę odstawał nie wiadomo ile ;) A tak serio to już chyba został jeden rajd więc jaki to ma sens? No i  ostatnią moją grą rajdową był Colin McRae Rally 2 20 lat temu więc muszę trochę poćwiczyć żeby w ogóle to ogarniać ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My tu z jarinno mieliśmy fajna rywalizację o 6 miejsce., ale chyba przez to że zapomniałem o walii to musztarda po obiedzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ostatnim rajdzie zgubiłem ok.2 minuty,chyba zawiodła pamięć i wyleciałem z trasy ,ale ominąłem drzewa. Jeżdżę trochę zachowawczo i na ustawieniach samochodu domyślnych,więc gdybym nad tym popracował to mógłbym być trochę szybszy. Pisałem już o tym,że marzy mi się grupa,która jedzie rajd jednego dnia,o tej samej godzinie ,ale widzę,że to by było trudno zgrać,a szkoda....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No... a ja przez wlasna glupote.. oddalem P1 LukasowiDRD. Chcialem do tego rajdu podejsc na luzie i bez przygotowania. Ale odkladalem start i na koniec... braklo mi paru sek. jak startowalem ostatni etap to bylo 22:57. A czas mialem 3:05. Hehehe.

No ale w pierwszych etapach popelnilem sporo bledow wlacznie ze zlapaniem gumy w pierwszym sektorze jednego z pierwszych finskich odcinkow. O dziwo sie jakos jechalo bez wymiany kola. Tam sie dokulalem z 25 sek strata. Calkowita strata jaka mialem do Lukasa byla ok 50 sek. Wiedzialem ze wystarczy dojechac aby utrzymac P1. No ale zabraklo czasu. Ogladalismy z dziewczyna film ktory skonczyl pare min po 10. Myslalem ze 45 min starczy... IMO to najwieksza porazka jaka moze sie w wyscigach stac.

Gratulacje dla @LukasDrd

I standardowo, szkoda ze wszyscy co mieli tyle zapalu na poczatku, nie dotrwali do konca.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo najgorsze jest to,jak ktoś chce od razu być mistrzem. Dla mnie ukończenie rajdu jest ważne, a miejsce będę miał takie,na jakie moja jazda zasługuje. To jest proste jak budowa cepa...W takich rajdach można się nauczyć myślenia ,bo to nie jest reset i restart tylko jak w rzeczywistości.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w ostatnim rajdzie miałem kilka przygód łącznie ze złapaniem kapcia na kilkaset metrów przed metą OS w Finlandii, problemem też się okazał setup auta gdzie trzeba było wybrać coś na asfalt i szuter . Ale jakoś udało się dojechać i co dziwne na ostatnim OS zaliczyłem najlepszy czas hehe chyba Lukas wydzwonił gdzieś konkret. Ogólnie pierwszy sezon wydaje mi się ze całkiem dobrze wpadł. Teraz pomyślę o kolejnym. Za niedługo wrzucę końcowe wyniki. MaXym no trochę pechowo Ci wyszło a majstra miałeś murowanego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cholera nie mogę zrobić ligi w dirta :/:0dash2: po wszystkim wyskakuje błąd że zepsułem stronę hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poczekaj chwile - ona sie naprawi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niestety nadal nie działa :buuu: wkurza mnie to i zniechęca bo poświęcam z 20 min swojego czasu a na koniec wywala błąd jakiś strony że zepsułem ją albo że to ich wina i tak w kółko . a kolejnych 20 min nie che mi się już poświęcać bo tamto się nie zapisuje i od nowa trzeba wszystko ustawiać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dawno nie sprawdzałem, ale zerknę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto