Sign in to follow this  
Followers 0
TimberPL

Thrustmaster T150 - problem z pedałami

14 posts in this topic

Uszanowanie, czy ktoś spotkał się z takim problemem jaki przedstawiam w filmiku? Dziś wieczorem odpalam PC2 ruszam i czuje że coś jest nie tak z pedałem gazu. Ma luz zanim doda się mocniej gazu, po wciśnięciu nie odbija do końca przez co czucie gazu jest żadne i nie da się jeździć. Mam też wrażenie że jest luźniejszy i chodzi też trochę na boki. Rozkręciłem spód ale niczego dziwnego nie zauważyłem, nic nie odpadło, ale też nie wiem czego ewentualnie szukać. Ktoś coś wie? Coś podpowie?

wygląda jak by było coś połamane w środku, chyba musisz odkręcić całość od spodu.

Prawdopodobnie pękła sprężyna.. albo jakiś zawias trzymające pedał.

Dziwna sprawa bo jak rozkręciłem spód to nie było żadnego elementu który by się urwał i zwisał, albo latał luźno

ale odkręciłeś cały spód i zajrzałeś porządnie ,czy tylko uchyliłeś bo to jest różnica ;) ? bo to wygląda jak by była pęknięta sprężynka ,lub wyłamane z jakiegoś tunelu/ zaczepu . Jak będziesz rozbierał pedalsy to uważaj bo możesz poprzestawiać potencjometry a potem ustawianie tego to mordęga ;) 

Rozkręciłem normalnie cały spód. Bo też myślałem że pewnie coś się ułamało czy urwało. Ale nic nie latało, nic nie wypadło więc strasznie to dla mnie dziwne. Ale z tego co widzę to chyba nie do naprawienia, nie mam kompletnie pomysłu w jaki sposób pedał miałby wracać do końca. Wydaje mi się że to kwestia sprężyny która nie odbija pedału do końca, ale kompletnie nie widzę możliwosci żeby to sobie samemu wymienić. Ta śmieszna konstrukcja jest z resztą tak zrobiona że nie da się obudowy oddzielić od pedałów tak żeby mieć pełny i swobodny dostęp. Chyba czeka mnie niestety wydatek 400 zł na pedały T3PA tylko jak je sobie oglądam to one mają też sprzęgło i pedał gazu i hamulca wydają się być trochę za blisko siebie żeby hamować lewą nogą. Ktoś ma T3PA i podzieli się opinią?

Da się wszystko oddzielić raczej. Ja mam co prawda Tx ale one konstrukcyjnie podobne i je coś kojarze rozbierałem na kawałki bo kiedyś mi pedał pękł.

Tam żeby pedał odbijał jest ,powinna byc sprężyna . może ona wypadła z trzymania lub pękła.

Jeśli budowę wewnątrz mają podobną do momo to możliwe że jeden koniec sprężyny wypadł ze swojego korytka i opiera się trochę niżej przez co sprężyna nie działa w całym zakresie pracy pedału. Jeżeli to to, to wystarczy złożyć wkładając/opierając końce sprężyny w odpowiednie korytka w pedale i obudowie.

@ konji dzięki zobacze czy to jest to czym mówisz @RiffMajster hehe, ja jestem szczupaczek więc moja noga wiele nie waży ;) W ogóle to chyba kojarze kiedy to się mogło stać. Wieczorem jak sobie pojezdziłem i skonczylem jazde, wyłączyłem gre i odpaliłem mecz. W pewnym momencie usłyszałem jakiś bardzo dziwny dźwiek, coś jakby właśnie sprężyna, tylko że to tak samo bez żadnej ingerencji się stało?

Czy ktos moze wiedziec gdzie mozna kupic sprezyne w pedalach.   Czy tylko wymiana pedalow

Pablo mówisz o pedałach które są w zestawie do kierownicy T150? Która sprężyna Ci padła, od hamulca czy od gazu? Ja mam jeszcze te pedały z zepsutym gazem, nie wiem czy tam padła sprężyna czy co, bo kupiłem T3PA, jak chcesz to mogę Ci wysłać te moje zepsute to może z nich sobie wyciągniesz co trzeba i naprawisz swoje

1 person likes this