Sign in to follow this  
Followers 0
Danteze

Problem ze słuchawkami

4 posts in this topic

Mam następujący problem:

W Project CARS gram na lapku, który jest podłączony przez HDMI z TV. Następnie do lapka podłączam słuchawki Thrustmaster Y-400Xw (bezprzewodowe).

Po podłączeniu w słuchawkach nie ma dźwięku, mikrofon też nie łapie. Staram się z paska i opcji dźwięku wybrać opcje aby dźwięk szedł z lapka a nie tv i udaje mi się to. Słuchawki łapią dźwięk ale gdy włączam grę to już nie, słychać jedynie osoby w TeamSpedaku. Mikrofon jak nie działa tak nie działał, rozpoznaje tylko ten wbudowany w lapka.

Ktoś ma jakieś rady i pomysły. Dzisiaj jechałem z dźwiękiem gry w TV, głosem z TS na słuchawkach i mikrofonem z lapka. Mało to wygodne było...

Miałem podobny problem ze słuchawkami łączonymi przez bluetooth, tylko że u mnie te słuchawki miały dwie opcje działania w sterowniku albo jako odsłuch albo jako headset, i np. miałem ustawione na odsłuch w momencie odpalania gry wchodziły mi w tryb headset i w zasadzie to co słyszałem to jakaś masakra bo w trybie headseta jakość odsłuch zmieniała sie na mono i kupa trzasków (o dziwo z telefonem działają cacy i jakość podczas rozmowy o niebo lepsza dźwięk czysty podczas rozmowy, a podczas słuchania muzy bajka), raczej problem nie do rozwiązania , tu w chodzi w grę konflikt pomiędzy steam i TS tak mi sie wydaje. Ale możesz jeszcze spróbować pokombinować w steam ustawieniach i wybrać stereownik do rozmów np słuchawiki (sterownik od nich) i w Ts też , tylko zmień to ręcznie bo chyba te programy ustawiają domyślnie sterownik sterowany przez windows, strzelam że to najpewniej mozę być problemem. U mnie nic nie pomogło musiałem sobie kupić słuchawki gamingowe za parę zł typowo przeznaczone do PC. Tamte bluetooth pomimo że dźwięk rewelacja ,są sporadycznie używane do jazdy np na rowerze ;) własnie przez betony w Windows. I tak oto słuchawki kupione za 200 zeta się nudzą przez większość czasu. Może to wina odbiornika bluetooth co kupiłem do kompa, chyba muszę odżałować 25 zeta i kupić innej firmy (tamten to jakaś manta chyba albo media tech)

Tylko, że to są słuchawki gamingowe i to za grubą kasę... :D

Co prawda głównie przeznaczone do Xboxa ale na kompie działały (same słuchawki), nie wiem jak z mikrofonem. Może odbiornik nie przesyła dźwięku z mikrofony do kompa... W Xboxie idzie jeszcze kabelek do pada, może on jest od dźwięku z mikrofonu, coś pokombinuje i podłącze go do kompa, zobaczę co się stanie.

Oto one:

http://www.headbeat.pl/produkt/thrustmaster-y400xw-bezprzewodowe-sluchawki-nauszne

To kup takie za 30 zł i lepiej na tym wyjdziesz ;):D