Szaman

Temperatura opon

6 posts in this topic

Jezdze w serii gt5 ginetta i mam taki problem ze nie moge osiagnac powyzej 75°C temperatury opon. Nie wiem jak to zwiekszyc bez palenia gumy:p

Ten sam problem mialem juz z innymi furami ktore ktorymi wolniej sie jezdzi typu clio astra megane itp.

najczęściej wystarczy obniżyć ciśnienie opon

2 people like this

Duży wpływ mają  też kąty tj:

- mniejsze pochylenie + dodatnia zbieżność powoduje większe tarcie na prostych i podczas hamowania. Niestety wadą jest mniejsza przyczepność podczas skręcania ponieważ koła w takim ustawieniu mają większy poślizg. 

- z kolei większe pochylenie lepiej grzeje gumy w zakrętach a na prostych już nie są tak efektywne

- kolejnym aspektem są sprężyny. Sztywne wymuszają na kołach większą pracę przez co lepiej się grzeją, lecz znów kosztem przyczepność. 

- ważna jest także technika jazdy i tor na którym jedziemy, trzeba zwracać uwagę na rodzaj zakrętów i umiejscowienie band. Czasem warto jechać  szerzej i przybrać na wyjściu zewnętrzną bandę żeby dołożyć te kilka stopni Celsjusza, bo może się okazać że za kilka okrążeń zaliczymy bączka w najmniej oczekiwanym momencie. 

- no i oczywiście ciśnienie jak już wcześniej wspomniał kolega 

1 person likes this

Znalazłem w necie taka tabele ciśnień do pc2 może komuś pomoże w ustawieniach.

Jednak nie mogę nigdzie znaleść optymalnej temperatury dla deszczówek z różnych torów wywnioskowałem ze ok 60-70°C, mógłby ktoś to potwierdzić?

I jeszcze jak by ktoś zaawansowany dopisał czy te ciśnienia z tabeli sa na zimnych czy na ciepłych oponach.

Oczywiście na niektóre tory trzeba lekko modyfikować ciśnienie.c4d26676ea2483b396f863c418e5a86d.jpg

1 person likes this

No niestety nie znać odpowiedzi na twoje pytania, ale dzięki za tabelę na pewno pomoże :)