Szaman

Temperatura opon

6 postów w tym temacie

Jezdze w serii gt5 ginetta i mam taki problem ze nie moge osiagnac powyzej 75°C temperatury opon. Nie wiem jak to zwiekszyc bez palenia gumy:p

Ten sam problem mialem juz z innymi furami ktore ktorymi wolniej sie jezdzi typu clio astra megane itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

najczęściej wystarczy obniżyć ciśnienie opon

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Duży wpływ mają  też kąty tj:

- mniejsze pochylenie + dodatnia zbieżność powoduje większe tarcie na prostych i podczas hamowania. Niestety wadą jest mniejsza przyczepność podczas skręcania ponieważ koła w takim ustawieniu mają większy poślizg. 

- z kolei większe pochylenie lepiej grzeje gumy w zakrętach a na prostych już nie są tak efektywne

- kolejnym aspektem są sprężyny. Sztywne wymuszają na kołach większą pracę przez co lepiej się grzeją, lecz znów kosztem przyczepność. 

- ważna jest także technika jazdy i tor na którym jedziemy, trzeba zwracać uwagę na rodzaj zakrętów i umiejscowienie band. Czasem warto jechać  szerzej i przybrać na wyjściu zewnętrzną bandę żeby dołożyć te kilka stopni Celsjusza, bo może się okazać że za kilka okrążeń zaliczymy bączka w najmniej oczekiwanym momencie. 

- no i oczywiście ciśnienie jak już wcześniej wspomniał kolega 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki udalomi sie z tym uporac i juz czasy znacznie lepsze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłem w necie taka tabele ciśnień do pc2 może komuś pomoże w ustawieniach.

Jednak nie mogę nigdzie znaleść optymalnej temperatury dla deszczówek z różnych torów wywnioskowałem ze ok 60-70°C, mógłby ktoś to potwierdzić?

I jeszcze jak by ktoś zaawansowany dopisał czy te ciśnienia z tabeli sa na zimnych czy na ciepłych oponach.

Oczywiście na niektóre tory trzeba lekko modyfikować ciśnienie.c4d26676ea2483b396f863c418e5a86d.jpg

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No niestety nie znać odpowiedzi na twoje pytania, ale dzięki za tabelę na pewno pomoże :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz